Коротко про перебіг воєнних дій на Сході України, а також про головні події у житті лісівників різних регіонів нашої держави – у рубриці «новини звідусіль».
Обласний центр Волині приймав понад 100 юних лісівників з різних областей України для проведення Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв. Деталі – у репортажі «Змагання в любові».
Про чеський досвід ефективного ведення мисливського господарства дізнавайтеся зі статті «Вольєрні господарства Чехії», що на 8 стор. видання.
Киянин Микола Сиротенко уміє помічати портрети відом
... Читати далі »
Ми познайомилися багато років тому на одному із семінарів. Вона – талановита журналістка, гарна жінка і прекрасна мама. Я із Західної України, а вона – зі Сходу. Я українка, а вона – росіянка за походженням, але українка душею. Справжня, без піару, пафосу і незрозумілих викидів. Такі, як вона, не граються у любов до батьківщини, вони люблять її усім серцем. Не сприймаючи жодних зазіхань, відділень і популістських маніпулювань, на кшталт радикалізму. І таких, як вона, на Сході (та й в усій Україні) дуже багато. З подругою розмовляю по телефону час від часу. Запитую, слухаю, розповідаю сама. Ми разом хвилюємося, разом плачемо і разом сміємося. Ми разом! Хоча за сотні кілометрів одна від одної. І як хотілося б, щоб ніколи між нами не стала стіна. Чи то кордону, чи то непорозуміння, чи то зневіри.
Каже: днями у них усім журналістам повідомили, що вони мають зареєструватися в окремому спису ДНР (тому ім’
... Читати далі »
3 липня. Донецьк
Армійські підрозділи сил АТО повністю заблокували м. Миколаївка Донецької обл. Під час нанесення артилерійських та авіаційних ударів знищено 6 опорних пунктів, а також склад боєприпасів терористів.
Також знищений склад боєприпасів і зброї у Семенівці.
Крім того, узята під контроль силовиків ділянка траси Харків-Ростов у цьому районі.
Всього знищено не менше 150 бойовиків.
За офіційними даними, втрати сил АТО становлять: 2 вбитих, 4 поранених.
***
У результаті боїв у Краматорську загинули мирні жителі. Пошкоджені житлові будинки.
Через загрозу життю громадян члени профспілкового комітету НКМЗ звернулися до гендиректора акціонерного товариства «Новокраматорський машинобудівний завод» із проханням тимчасово зупинити роботу на підприєм
... Читати далі »
Під час відпочинку у Туреччині довелося почути різні думки щодо України, Росії і подій, які розвиваються.
Переповідаю дослівно.
Надія із Новосибірська:
– Красивые горы в Турции. Хорошо здесь.
– У нас красивее.
– Где это – у вас?
– В Украине. Наши Карпаты красивее.
– Да у вас страну разворовали. Вам же все дали. Брежнев, Хрущев же все в Украину сунули. Мы нищие были, а вам – все! У вас и работа была, и все блага… Ничего же нет уже. Вся надежда на Путина. Хорошо – хоть он у нас молодец. Вы же только Америку слушаете. Мы молимся, чтоб в Украине перестали стрелять. Наша церковь это благословляет. Надо было сразу этих фашистов приструнить. У нас такого бы не было. Вот собрались несогласные на Болотной – и их сразу всех успокоили. Президент даже св
... Читати далі »
Любов до природи, бажання примножувати та розвивати її скарби, формування природничих знань, патріотизм та чітка екологічна позиція – усе це об’єднало юних лісівників України на VIII Всеукраїнському зльоті учнівських лісництв, що цьогоріч відбувся на Волині.
Луцьк прийняв понад 100 юних лісівників із 19 областей України. Це стало можливим завдяки наполегливій та копіткій праці волинян, які минулого року вибороли гран-прі та були удостоєні права проводити змагання у себе.
Програма Всеукраїнського зльоту лісництв була досить насиченою, оскільки мета заходу – не лише оцінити рівень підготовки дітей, а дати їм максимум нових знань, вражень, досвіду та позитивних емоцій. Для юних лісників орган
... Читати далі »
В Україні мисливське господарство – переважно неефективне і нерентабельне. Неправильне управління популяціями мисливських звірів разом із численними порушеннями мисливського законодавства і правил полювання призвели до сталої тенденції виснаження ресурсів основних видів мисливських тварин.
Але вихід є. Одним зі шляхів покращення мисливськогосподарської діяльності є вольєрне розведення звірів.
Певний досвід ведення вольєрного мисливського господарства накопичений у західноєвропейських країнах, зокрема у Чехїі, Австрії, Іспанії. Щоб перейняти досвід організації та функціонування вольєрних господарств, ми поїхали до Чехії.
У Чеській Республіці організовано понад 90 вольєрних господарств площею близько 38 тис. га і майже 70 оленячих ферм. Середня площа одного воль
... Читати далі »
Киянин Микола Сиротенко за фахом театральний режисер. У його творчому доробку – майже півсотні вистав. Але він із дитинства захоплюється фотографією. Вже близько півстоліття чоловік уважно придивляється до кори дерев.
Мабуть, усі ми в дитинстві дивилися на хмари, деревину і бачили там образи, створені природою, – химерних тварин, людей. Микола Сиротенко перетворив це захоплення на мистецтво. Він об’їздив усю Україну (особливо любить Крим), був у Росії, Прибалтиці, на Кавказі, в Польщі й Болгарії – і зробив понад чотири тисячі фото. Митець помічає на корі дерев портрети і фотографує їх. У його збірці є портрети Конфуція, Леонардо да Вінчі, Антуана де Сент-Екзюпері, Чингісхана, Анатолія Солов
... Читати далі »
Тоді, у 1944-му, тривали останні бої за Хотинщину. Врешті силами червоноармійців 3 квітня від окупантів звільнили м. Хотин. Після військових дій залишилася розруха. Не вистачало ні матеріальних, ні людських ресурсів. Хоча Друга світова війна ще тривала, хотинчани вже почали робити перші кроки до відродження життя під мирним небом. І через 2 тижні після звільнення земель від загарбників було створено Хотинський лісгосп. Відтоді минуло 70 років, і сьогодні ДП «Хотинське лісове господарство» – це найбільше промислове підприємство і платник податків у Хотинському р-ні, а також місце роботи близько 230 буковинців.
44-річний янишівчанин Сергій Курдванівський, місцевий єгер мисливсько-рибальського торговельно-виробничого підприємства Любашівської організації УТМР Одеської області, за свою любов до природи і тваринного світу давно відомий за межами країни. Його мисливські угіддя є показовими, через нього щороку проходить більше тисячі шанувальників полювання і єгерів-початківців. Таких людей, як він, в Україні одиниці. Його поважають за правильну поведінку і принципове ставлення до будь-якого прояву браконьєрства.
Хтось подумає: який із єгеря-мисливця захисник диких тварин? Мовляв, нічого особливого тут немає. Ну охороняє мисливські угіддя чоловік, організовує полювання. То й що?! Однак все це далеко не так.<
... Читати далі »
Про курорт у Cіде можна говорити багато. Там і пляжі піщані, і сонце гаряче, і море тепле (до речі, Середземне), і природа казкова, і кухня смачна, і люди привітні (пробачте за скептицизм, але ж турки нині переважно живуть за витрачені вами гроші). Але ми врешті маємо визнати – Сіде таки… прекрасне місце. І не лише для відпочинку.
Прилетіли
Подорож за кордон, хочете ви того чи ні, передбачає певний дискомфорт: зміна часового поясу, клімату. А ще – більше двох годин у літаку. Звісно, милі працівниці авіакомпаній зроблять усе, аби вам було зручно, проте такий процес для багатьох, незважаючи на всі разом узяті зручності, приємним не назвеш. Особливо це стосуєтьс
... Читати далі »
Цього року виповнюється 130 літ із часу першого приїзду родини Косачів до села Скулин та урочища Нечимне.
...У чарівному куточку Полісся, серед замріяних беріз, предковічних дубів та сосен розмістилося лісове урочище Нечимне, яке надихнуло Лесю Українку написати драму-феєрію «Лісова пісня».
Нечимне – ландшафтний заказник площею 40 га, що у Ковельському р-ні Волині, неподалік від с. Скулин. До категорії охоронних об’єктів віднесений Постановою Ради Міністрів України №132 від 25.02.1980 р. Це унікальний природний комплекс, що складається з озера карстового походження, площа плеса якого не перевищує 5 га, цінних, в
... Читати далі »
Обійстя квіткарки Галини Усійчук із с. Милуші, що неподалік обласного центру Волині, прикрашає унікальна колекція із тисяч не схожих одна на одну квіток. Значна частина оригінальних сортів, котрі є перлиною дивовижної колекції, належать авторству волинської селекціонерки.
Завдяки неймовірній любові до квітів та невтомній і наполегливій праці селекційний доробок пані Галини сягає кількох сотень сортів, котрі відбираються та вдосконалюються із року в рік.
Подвір’я Галини Усійчук схоже на лабіринт, опинившись у якому, потрапляєш у дивовижний світ. Казвовий рукотворний ландшафт, збудований зусиллями її коханого чоловіка, зливається з безліччю плес чарівних квіток, плавно переходить у д
... Читати далі »
Зміст може не відповідати формі, а зовнішність не завжди ототожнюється із наповненням внутрішнім. Для прикладу: ще один взірець цього факту – комахи богомоли. Дивні створіння, мають таку милу назву, а що ж криється за нею насправді?..
Богомоли (лат. Mantodea) – ряд комах із неповним перетворенням.
У спокійному стані вони тримають передні, озброєні шипами ноги зігнутими і спрямованими вперед, наче моляться (звідси і їхня назва). Хоча латинською офіційно їх називають Mantis religiosa, що дослівно перекладається як «пророк релігійний». Насправді ж під личиною «праведника» криється справжній хижак.
На сьогодні відомо понад 600 в
... Читати далі »
Червону панду (Ailurus fulgens) називають іще так: «кішка, пофарбована наче вогонь», «кішка-ведмідь», «вогняна кішка». У Китаї через забарвлення і розміри цю унікальну тварину називають huo-hu, що перекладається як «вогняна лисиця» (англ. Firefox). Це словосполучення використала компанія Mozillа для свого відомого браузера «Mozilla Firefox».
Тварина сімейства малопандових зазвичай травоїдна, розміром трохи більша за кішку. Систематичне положення малої панди довгий час було незрозумілим. Її відносили то до сімейства єнотових, то ведмежих, то виділяли окремо. Однак останні генетичні дослідження показали, що мала панда утворює власне сімейство малопандових (Ailuridae), яке разом із родинами єнотових, скунсових і куницевих утворює надродину куницеподібних (Musteloidea).
Ареал малої па
... Читати далі »
Один із важливих етапів у приготуванні штруделя – робота з тістом. Його потрібно дуже тонко розкачати і згорнути разом із начинкою, не порвавши. На думку австрійців, якщо тісто для штруделя розкатане правильно, то через нього можна… читати газету.
Інгредієнти для тіста:
250 г борошна;
1 яйце;
100 мл води;
2 ст. ложки олії;
дрібка солі
для начинки:
700 г яблук;
300 г вишні;
0,5 ч. ложки лимонного соку;
50 г вершкового масла;
180 г цукру;
1 ч. ложка цукрової пудри;
5 ст. ложок мелених сухарів
Приготування штруделя:
Мелені панірувал
... Читати далі »
Вовче тіло болотне – сабельник болотный (рос.) – Cómarum palústre L. – бутянові ніжки, вовчі жили, золотник, огірочник, перстач-болотяник, сім паличок, п’ятилисник, перстач болотний, вовче тіло, вовчі тіли, гвоздички, декор, семерник болотяний, сухолом, сухоягідник, туриця.
Російські народні назви – огневец, сухолом,
растопырка.
Вовче тіло болотне – багаторічна трав’яниста рослина. Наземна частина сягає довжини до 1 м. Коріння довге повзуче, розгалужене. Стебла бурувато-червоні, гіллясті. Листки нижні – непарноперисті, складаються з 3,5 і 7 листочків, верхні – потрійні. Листочки сидячі: зверху – темно-зелені, знизу – сіровойлочні
... Читати далі »
Багато народних назв назбирав цей місяць – спекотник, грозовик, сінозорник і, звичайно ж, липень. Бо ж саме цього місяця зазвичай невтомно гудуть бджоли навколо медоносного подиху лип. Але цього року через систематичні зміни клімату липи відцвіли раніше.
Колись другий місяць літа називали ще приберихою, бо в цей час у коморах закінчувалися минулорічні запаси. Їх чистили (прибирали) до наступного врожаю. Також другий місяць має назву «июль». Вона бере початок із Древнього Риму. Так нарекли липень на честь імператора Юлія Цезаря. Він започаткував новий календар, котрим людство користується й досі.
Влітку можна спостерігати багато світлових явищ в атмосфері. Чи не найцікавіші з них – зорі.
Вони з’являються вранці і ввечері перед сходом та заходом сонця. Зорі бувають червоними і жовтими. Це явище пояснюється тим, що косе сонячне проміння, проходячи через товстий шар атмосфери, заломлюється у краплинах вологи. Спекотної пори, коли в повітрі буває багато водяної пари, зорі особливо яскраві і мають червоне забарвлення. Жовто-золотистими вони стають із надходженням холодного повітря.
Назва цієї надзвичайно гарної та ніжної квітки у кожній європейській мові має те саме значення: «forget-me-not» – в Англії та США, «Vergimeinnicht» – в Австрії чи Німеччині; «ne-m», «oubliez-pas» – кажуть французи, «nomeolvides» – вимовляють іспанці. В Україні незабудка відома ще й під назвами «не забудь мене», «люби мене», «павині вічки». Назва цієї квітки бере початок із легенди. Колись богиня квітучості та краси Флора обдаровувала всі квіти іменами. А відлітаючи почула: «Не забудь мене, Флоро, дай і мені ім’я!». Богиня помітила у траві блакитну квіточку і сказала: «Будеш називатися незабудкою. Наділю тебе магічною силою – повертати пам&rsquo
... Читати далі »
Літо для більшості тварин – досить важка пора. Саме зараз у звірів додається клопотів, оскільки, крім звичних, виникає потреба пошуку місця для гнізда і тінистого притулку, що так само важливо, як і пошук їжі та води. У цей час тварини добувають корм не тільки для себе, але і свого потомства, а також готуються до суворого зимового періоду. Спекотними днями кабани відлежуються у болоті, олені благородні і плямисті тримаються полян та узлісь – тут прохолодніше, та й комах менше. У цей час тішиться батьківством новоспечена мама-білка. Загалом вагітність триває від 38 до 44 днів. В одному виводку буває від 3 до 10 білченят.
Анна ШНЕТ
Фото Олександра
ДУРМАНЕНК
... Читати далі »
Липень – найспекотніший та найдощовитіший з усіх дванадцяти братів. Ароматно цвітуть липи, гречка, іван-чай, буркун. У кронах дерев не вщухає пташиний гамір. У полі пахне сіном та м’ятою. Триває лікарський збір корисних для здоров’я трав: ромашки, деревію, м’яти. Серед кущів і дерев на сонячних галявинах ваблять подорожніх чорниця та лісова полуниця.
Ці тропічні красені мають досить незвичайну назву – райські птахи (Paradisaeidae). Вони належить до ряду горобцеподібних. Більшість видів цієї родини мешкають у тропічних лісах Нової Гвінеї. Ці птахи відомі передусім завдяки яскравому й вишуканому оперенню, яке використовують у своєму одязі та ритуалах племена Нової Гвінеї. Через екзотичність райські птахи неодноразово ставали предметом уваги колекціонерів, біологів, письменників. Британський натураліст Альфред Рассел Воллес детально описує їх у книзі «Малайський архіпелаг», а режисер-натураліст Девід Аттенборо зняв науково-популярний фільм про райських птахів під назвою «Аттенборо в раю». Одного з видів райських птахів зображено на прапорі країни Папуа Нова Гвінея.