Підводячи підсумки господарсько-фінансової діяльності підприємств галузі за І півріччя 2014 р., голова Держлісагентства України Валерій Черняков звернув увагу на важливі завдання, які стояли перед лісівниками, та охарактеризував рівень їх виконання.
Наводимо основні тези доповіді.
Протягом І півріччя 2014 р. на ведення лісового господарства було направлено 1147,8 млн грн. Із них – 954,6 млн грн (або 83,2%) – власні кошти підприємств.
Середньомісячна заробітна плата штатних працівників у цілому по галузі за І півріччя 2014-го становила 3173 грн. Найбільш високі темпи зростання заробітної плати залишаються на підприємствах Черкаського, Київського та Львівського ОУЛМГ.
За I півріччя 2014 р.
... Читати далі »
Активна співпраця між Вінницьким обласним управлінням лісового та мисливського господарства та навчально-науковим інститутом лісового і садово-паркового господарства Національного університету біоресурсів та природокористування України щодо створення демонстраційних ділянок з екологічно орієнтованого ведення лісового господарства розпочалася ще 2006 р. А 2007-го вже була опублікована стаття «Інституційна розбудова лісової сертифікації в Україні», де йшлося про лісову сертифікацію на базі ДП «Крижопільський лісгосп».
Відповідно до міжнародних вимог лісової сертифікації, Вінницьке ОУЛМГ активно займається питаннями екологічно орієнтованого ведення лісового господарства. Подібні спільні наук
... Читати далі »
27 травня 2014 р. у прес-центрі агентства «Укрінформ» відбувся брифінг голови Державного агентства лісових ресурсів України Валерія Чернякова. Тема – стан пожежної безпеки в лісах на території Донецької та Луганської областей.
Станом на час проведення брифінгу в лісах, підвідомчих Держлісагентству України, ліквідовано 261 пожежу на площі 98,3 га. Найбільш напружена ситуація на Сході України – у Донецькій та Луганській областях. Військові дії та застосування вогнепальної зброї поблизу лісових ділянок значно підвищують ризик пожеж та сприяють їх утворенню. Працівники лісогосподарських підприємств не можуть належно організовувати протипожежні рейди та па
... Читати далі »
На Закарпатті вкотре бушувала стихія. Згідно з попередніми обстеженнями, загальна площа пошкоджених лісових ділянок усіх державних лісогосподарських підприємств Закарпатського ОУЛМГ становить 5341 га.
За інформацією прес-служби Закарпатського ОУЛМГ, найбільших збитків зазнала Березнянщина – площа пошкодженого лісу там становить понад 870 га. Значної втрати буревій також завдав в урочищі Брештаново, де з корінням повивертало породи дубово-букових насаджень віком від 80 до 120 років.
Загроза лісових пожеж найімовірніша у сухостоях, яких стає усе більше на килимі Карпатських гір. Масове всихання ялинників було зафіксоване у Європі щ
... Читати далі »
Легенда розповідає, що древньогрецький титан Прометей викрав вогонь з Олімпу і передав його людям. За це Зевс прирік його на вічні страждання: щодня прилітав орел та клював печінку Прометея, яка відростала знову і знову. Ці тортури, за різними античними джерелами, тривали від декількох століть до 30 тисяч років… З тих пір вогонь Прометея супроводжує людину на всьому шляху розвитку цивілізації. Цей дивовижний «винахід» полегшив існування людства в умовах постійного руху та прогресу. Так було відкрито, що вогонь може зберігати від псування продукти харчування, очищати поля від бур’янів, отримувати метал. Вогонь допоміг людині розселитися на планеті, забезпечивши потрібне тепло в різних кліматичних умовах. Опанування вогню було необхідним чинником і для виникнення сім’ї. Уміння керувати полум’ям дало людині почуття незалежності від циклічної зміни тепла та холоду, світла і темряви. Робота двигун
... Читати далі »