Мій товариш любить повторювати: «Ніколи так не брешуть, як після полювання і перед виборами». Не знаю, як щодо виборів, а от стосовно полювання він лише частково правий. Бо я сам потрапляв у такі історії, що почувши їх від когось, нізащо не повірив би.
Так ось, запросили мене якось полювати на качок. Пообіцяли, що дичини буде багато, тому я готувався з усією відповідальністю: начистив рушницю, зібрав усю амуніцію, склав біля входу, щоб нічого не забути, і ліг раніше спати. Будильник іще не продзвенів, а я уже пив чай на кухні. Незабаром із товаришами помчав до місця полювання.
У досвітній імлі виднілися обриси ставка та очерету. Незважаючи на прохолодну погоду, настрій був прекрасний. Я зайняв м
... Читати далі »
Ранок. У парку ще сонно. Птахи дружно вітають початок дня неповторним співом. Такі мелодії видають – дивуєшся досконалості природи.
У кожного виду птаха – свій «почерк» пісні. Щоб його розпізнати, потрібні знання, досвід, практика і, звісно, любов, терпіння й жага до пізнання.
Чи відомо вам, що у невеликому обласному центрі Волині живуть або регулярно з’являються щонайменше 25 видів птахів, а з особистого досвіду спостережень і фотографування Віктора Чухрая їх значно більше! Не так давно тривала виставка художнього фото Віктора «Птахи нашого міста». За чудової нагоди ми більше відхилили завісу, пізнаючи секрети з життя
... Читати далі »
Пернаті – символ свободи, світла і добра. Вони приносять на своїх крилах весну, радо вітаючи мелодійним співом. Краса пташиної пісні лікує душу, кличе у безтурботність, звертаючи увагу заклопотаної людини, мовляв, стій, зупинися, злови цю мить, відчуй весну – і журба твоя минеться…
Справжню радість на початку цього місяця приносять саме пернаті. Дивно? Зовсім ні. Відомо, що 1 квітня 1906 р. була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. Відтак, починаючи з 1906-го і донині, цього дня відзначають Міжнародний день птахів, який проходить у рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера».
У Європі під загрозою зникнення – понад 50% видів птахів. Переважно від нас, л
... Читати далі »
Поняття національного птаха було визначено 12 конференцією Міжнародної ради захисту птахів у Токіо в 1960 р.
Сьогодні багато країн (загалом близько 40) Європи, Азії, Південної та Північної Америки мають своїх національних птахів. Ось деякі з них.
Литва, Німеччина – лелека білий (чорногуз, бусол)
Латвія – плиска біла
Естонія – Ластівка сільська
Румунія – Рожевий пелікан
Австрія – велика біла чапля
Бельгія – боривітер
Велика Британія – малинівка
Норвегія – звичайна оляпка
Швеція – чорний дрізд
Ісландія – ісландський кречет
Нідерланди – колпиця
Люксембург – корольок
Португалія – блакитна сорока
США – орлан бі
... Читати далі »
На Полтавщині шанобливе ставлення до птахів у підростаючого покоління допомагають формувати лісівники. Тісну співпрацю мають працівники ДП «Полтавський лісгосп» із Головачанським НВК Полтавського р-ну, які щороку роблять домівки для качок та влаштовують тематичні заходи з нагоди свята птахів.
– Виготовляли учні екологічні плакати, підготували свято «День зустрічі птахів», – зазначає вчитель біології Головачанського НВК Валентина Лугова. – Проводимо виготовлення штучних гніздівель для диких качок, які встановлюємо на території Портнівського болота, урочище Цибулі.
Школярі протягом зими власноруч виготовляли для перелітних птахів штучні гнізда, які в майбутньому фахівці Полтавського лісового господарства розмістять на навколишніх водоймах.
Самі ж юні майстри розповідають: якщо працювати з натхненням, то нічого складного в цьому немає.
– Спочатку ми ходили до р
... Читати далі »