Згідно з перерозподілом мисливських угідь у 2013р., громадській організації – мисливсько-рибальському товариству «Романівка» – виділено угіддя площею 4588га, що в Миргородському р-ні поблизу сіл Панасівка, Сакалівка, Велика Обухівка, Семеренки, і межують із мисливськими господарствами «Фазан» (Шишацького р-ну) та Безвіднянським мисливським господарством (Гадяцький р-н).
За менш ніж два роки користувачам вдалося чимало зробити. Заявивши про свої наміри на ведення цього мисливського господарства, вони одразу ж взялися за його якісну розбудову. Звірів потенційні господарі стали підгодовувати задовго до того, як отримали дозвіл на оренду угідь
... Читати далі »
Майже перед самісіньким відкриттям полювання на хутряного звіра – 15 і 22 листопада – в угіддях мисливсько-рибальського підприємства Любашівської районної організації УТМР було організовано загінне полювання на козулю (дика коза, сарна) за відповідними ліцензіями, що видаються на всіх копитних мисливських тварин, які підлягають відстрілу. В нашому районі таке мисливське колективне дійство можливе лише в угіддях єгеря Сергія Курдванівського, які розташовані на землях Бобрицької сільської ради. Скажу відверто: популяція цих тварин за двадцять років істотно зменшилася, левова частка збереглася на відтворювальних ділянках і в угіддях поблизу Бобриків, де вони перебувають практично в безпеці. В інших місцях їм загрожує зустріч із мисливцями, більшість яких незаконно можуть відстрілювати козулю. На жаль, так воно і є.
У вищезазначені дні полювання здійснювалос
... Читати далі »
Полювання, як і будь-яка галузь суспільного виробництва, регулюється законами і правилами. Так, мисливське право врегульовує чисельність та терміни добування дичини, допуск до полювання, техніку безпеки тощо. Звісно, дотримання правил слід контролювати: мисливців – спочатку переконувати, а у випадку неслуху – карати.
Із розпадом СРСР Україна успадкувала тоталітарний тип мислення у сфері управління мисливством: більше покарань – більше порядку. Як наслідок – запровадження планових показників на кількість порушених кримінальних та адміністративних справ. А оскільки є план, то його потрібно виконувати.
Інколи бувають ситуації, коли у гонитві за показниками мисливці стають пока
... Читати далі »
Вперше мисливське товариство у Рогатині було організоване у 1880 році. У 1905-му у цьому товаристві нараховувалося 25 мисливців, які орендували право полювання на 12000 моргах. За рік товариство проводило десять і більше колективних полювань. У 1912 році товариство орендувало право полювання на території шістнадцяти гмін та утримували власним коштом 6-8 мисливських охоронців. У 1928 році Рогатинське мисливське товариство орендувало вже 30000 моргів і нараховувало 18 членів. Показово, що цього року лише в одній гміні за поданням старости поліція конфіскувала 12 рушниць. Філія Галицького мисливського товариства у Рогатинському повіті була організована 1909-го. Членами Галиць
... Читати далі »
Ми вже доста пошастали засніженим полем. Трохи постріляли. Але зайчика ніхто не мав. Не підпускали близько: сніг хрустів, і вони підривалися здалека, академіки! Пощастило лише одному з нас – Миколі. Йому зайчик майже з-під ніг. А Микола – стрілець! Р-раз – і першим поклав.
Підійшов. Підняв – крові ніде. Лише на голові, поміж вухами, смужка від зчомхнутої картечиною-дробиною шерсті. Микола зняв наплічника, розстебнув, зайчика туди, затягнув шнура, зав’язав – і на спину. Але носити довго не довелося, бо якраз підоспів час посидіти: скирта соломи була поодаль. Підійшли. Рушниці розрядили (законно!). Насмикали соломи, всілися. Виклали з наплічників провіант, як на широкий стіл. Зняв наплічника й Микола. Спершу дістав
... Читати далі »