Історична пам’ять вибаглива і вибіркова. Вона часто зберігає для нащадків одні імена і замовчує інші, хоча ці люди аж ніяк не заслуговують забуття. Це твердження стосується і подвижницького руху сестер милосердя. До його формування доклали зусиль хрестоносці-госпітальєри, кардинал Рішельє, видатний хірург Микола Пирогов, знаменитий лікар Федір Гааз та багато інших відомих людей, чию діяльність описували Лев Толстой, Сергій Сергєєв-Ценський, Іван Тургенєв, Віктор Гюго.
Вперше службу сестер милосердя організувала під час Кримської війни англійка Флоренс Найтінгейл. Вона разом зі своїми помічницями вирушила у польові госпіталі спочатку в Туреччину, а потім і до Криму. Тоді й сформувався стійкий стереотип: медсестра – це санітарка, яка виносить із поля бою поранених або стоїть біля операційного столу.
Серед перших медсестер, які вирушили на фронт, бул
... Читати далі »
Станом на 1 січня 2014-го с. Пульмо Шацького р-ну налічує 1340 жителів. 1374 р. – історична дата створення. 1414-й – перша писемна згадка.
Пульмо – латинське слово Pulmo, що в перекладі означає «легені».
Радянські космонавти Павло Попович і Юрій Артюхін, пролітаючи на навколоземній орбіті у штучному супутнику планети Земля, шукали місце свого відпочинку після завершення польоту (1974 р.). Незважаючи на безліч всесвітньо відомих місць, вони обрали два великі озера, які мали форму легенів. Це – озера Світязь і Пулемецьке.
Саме між цими водоймами, у райській місцині зворушливо привабливого для людського ока краю – Полісся, розмістилося чима
... Читати далі »
Куди б не заносила нас доля, відмовитися від свого коріння важко. Та й хіба це можливо? Людину кидає у світ, як малу піщину. І кожна піщина – особлива, має свої грані і чітко окреслені межі розкриття.
Що нового дізнаюся під час зустрічі з одним із засновників ресторану «Столипін» у Москві Єгором Старшиновим? Повірте, відкриттів не те що безліч, їх – море! Історія, подорожі, екзотика. Приміром, не кожного дня почуєш, що хтось знайомий із людиною, котра була особистим водієм Йосипа Сталіна. Але спочатку згадаємо Петра Столипіна…
Єгор Старшинов, уродженець міста Ківерці, що на Волині, вже 36 років мешкає у столиці Росії. Розповідає, що 200
... Читати далі »
Пам’ятаєте дитячу страшилку: «В одному чорному-чорному лісі стоїть чорне-чорне дерево…»? Чорне дерево дійсно оповите містикою. Дерево-лікар і дерево суму, національний символ (емблема Танзанії) і джерело енергії... Що ще?
Непохитне і легендарне Цьому дереву притаманні безліч різних, іноді абсолютно протилежних якостей. У нього чимало імен: мпінго, мугембе, мукелете, ебенове дерево, «дерево музики» (Tree of Music), «зеброве дерево» (Zebra Wood). Не всі є видовими назвами – частина характеризує властивості деревини: як реальні, так і містичні. Похмура пишність рослини з давніх часів надихала людей: із ним пов’язано безліч легенд та повір’їв. Давн
... Читати далі »
В Україні дайвери виявили аномальну зону: там розташоване озеро з «рідким склом», у якому неможливо пливти.
Недалеко від міста Соледар (Донеччина) раніше працювала соляна шахта. Місцеві жителі розповідають, що в період Великої Вітчизняної війни німці зберігали там щось настільки важливе, що, відступаючи, підірвали цю шахту разом із її вмістом. А людей, котрі знали про вантаж, що зберігався там, розстріляли, не пошкодувавши навіть німецьких солдатів-охоронців. Зараз шахта повністю затоплена. Час від часу драйвери намагаються дослідити територію, але зіштовхуються із рядом аномалій, які не можна пояснити. ... Читати далі »