Головне меню
Рубрики
Анонси [29]
Колонка редактора [23]
На часі [25]
Еко [14]
Людина [24]
Актуальне інтерв’ю [12]
Світ без кордонів [7]
Резонанс [6]
Сторінки історії [17]
Глибинка [10]
Природа і ми [33]
Мисливство [13]
Рибальство [9]
Світ тварин [9]
Наш фотоконкурс [13]
Зі світу по нитці [4]
Хобі [17]
Цілюща аптека [29]
Лісова книгарня [9]
Цікаво [53]
Нотатки натураліста [161]
Світ очима дитини [20]
Лісовичок [31]
На замітку [18]
У світі пернатих [15]
Подорожуємо разом [29]
Психіка людина і проблеми лісівництва [10]
Новини [101]
Світ рослин [6]
Роздуми [9]
До теми [9]
Традиції та сьогодення [16]
До ювілею [7]
Статистика

Передплатіть "Лісовий вісник"          

ДЛЯ ДОПИСУВАЧІВ:

Редакція журналу запрошує до співпраці регіональних кореспондентів, мисливців, рибалок та любителів природи.

Попередньо просимо узгоджувати з редакцією ідеї та теми своїх статей.

Авторів, які хочуть надсилати нам матеріали для публікування, просимо ознайомитися із нижчезазначеними вимогами. Дотримуючись їх, матимете значно більше шансів на те, що Редакція стане Вашим прихильником і з задоволенням розгляне та розмістить на сторінках журналу результати Вашої кропіткої праці.

 

ОБ’ЄМ ТЕКСТУ

Ми визначаємо об’єм кількістю знаків із пробілами.

Не публікуємо матеріалів, які містять більше 12 тис. знаків із пробілами.

Тексти, призначені у відділ «Інформація» (короткі повідомлення про місцеві події, цікаві подробиці і т.п., що стосуються природи, екології, лісів, заповідного фонду) мають містити біля 2 тис. знаків із пробілами.

 

ТЕМАТИКА

Надаємо перевагу проблемним статтям, де достовірно, логічно і послідовно описано конкретні, оригінальні, актуальні питання. Таким статтям можемо відвести більше місця у виданні.

Цікавлять нас і матеріали, що піднімають актуальні теми для регіонів. Спогади мисливців, рибалок. Спостереження за природою, тваринами. Статті про дивовижних людей, хобі, відкриття.

Менше цікавлять загальновідомі події, звіти (наприклад, зміст загального відображення конференції). Більш охоче ми опублікуємо статтю на тему одного, декількох конкретних запитань, репортажі з місця події.

 

ОСОБЛИВОСТІ СТИЛЮ

«Лісовий вісник» не є науковим журналом і не публікує розробок такого типу. Тому ми просимо не додавати приміток і величезних бібліографічних довідок, а редагуючи статті, не застосовувати структури, прийнятної для наукових робіт. Не хочемо також, аби мова текстів була надмірно сформалізованою, пересипаною виробничими термінами; те ж стосується заголовків. Але це не означає, що ми не зацікавлені у публікуванні інформації з науковими і дослідними досягненнями, проте виклад має бути зроблено зрозумілою, доступною широкому загалу лексикою.

 

ХТО, ЩО, ДЕ, КОЛИ І ЧОМУ?

Це п’ять основних питань, на які належить відповісти, готуючи інформацію. Не забувайте також вказувати дату і місце описуваних подій. Більше уваги приділяйте персоналіям. Читача цікавить перебіг події, а також його контекст, причини і наслідки.

 

АКТУАЛЬНІСТЬ

Інформація, яка стосується подій, приурочених певній даті, буде доречною, якщо надсилається у якнайстисліші терміни після їхнього завершення. Коли ж ми одержуємо матеріали, що описують заходи, які давно минули і кілька тижнів чи й навіть місяців тому були оприлюднені в інших виданнях, то, звісно, нас вони не зацікавлять, як і не стануть цікавими нашим читачам.

 

ІНДИВІДУАЛЬНІСТЬ

Стаття, надіслана у Редакцію «Лісового вісника», не повинна повторюватися в іншому виданні. Стосується це й територіальної лісівничої та природничої преси.

 

ІЛЮСТРАЦІЇ 

Найчастіше саме фото, карикатури, замальовки, які супроводжують матеріал, вирішують його подальшу долю.

Фото просимо надсилати окремо від тексту, не розміщуючи ілюстрацій у статті (замість цього можуть бути короткі помітки з пропозицією розташування того чи іншого фото стосовно тексту). Стосується це не тільки фото і малюнків, а й діаграм. Ілюстрації повинні мати підписи, які треба зазначати у кінці текстового матеріалу, аби була можливість однозначно їх ідентифікувати. У підписах має бути зазначене прізвище автора фото, замальовок тощо.

 

РОЗМІРИ ФОТОГРАФІЇ

Знімки можуть бути у формі відтисків. Але краще пересилати фото у вигляді цифрових пачок у форматі jpeg. Оцінка зйомки під кутом придатності в публікацію мусить враховувати не тільки естетичні критерії. Таке ж значення має роздільна здатність, яка свідчить про те, які фактичні розміри фото. Те, що знімок виглядає добре на екрані комп’ютерного монітора, не означає, що він придатний для публікування. Застосовуючи версії «Windows»,  можна легко перевірити розміри фото. Наші вимоги задовольнять фотографії, одна зі сторін яких має мінімум 1400 пікселів.

 

АВТОРСТВО

Ми чекаємо оригінальних текстів, що не є компіляцією змісту вже опублікованих, наприклад, в Інтернеті. Статті, що надсилаються в редакцію, повинні бути підписані ім’ям та прізвищем автора, а також містити інформацію, котра дає можливість контактувати: телефон, електронна та поштова адреси. Непідписані матеріали ми інтерпретуємо як анонімні.

 

СПОГАДИ І НЕКРОЛОГИ

Короткі спогади про померлих осіб, заслужених людей лісівничої галузі ми публікуємо раз на два-три місяці. Об’єм такого тексту не повинен перевищувати 2,5 тис. знаків із пробілами. Умовою публікації є супровідні фото особи, про яку пишемо. Некрологи друкуємо у форматі декількасантиметрових модулів, передбачених стандартом величини реклами. Публікація спогадів безкоштовна.

 


 

Свіжий номер ЛВ
Читайте українське
Архів ЛВ
Календар
«  Листопад 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930


Хостинг від uCoz