Волинь. Любомльською міжрайонною прокуратурою встановлено факт неналежного виконання службових обов’язків посадовими особами державного підприємства «Любомльське ЛГ», які завдали шкоди державі на суму понад 103 тис. грн.
Зокрема, упродовж лютого-грудня 2011 р. та травня 2012-го посадовці підприємства відпустили лісопродукцію, не оформивши належним чином первинних документів, які містять відомості про господарську операцію та підтверджують її здійснення, – пише Магнолія-ТВ. Триває досудове розслідування.
Вінниця. Загальнообласний день посадки лісу на Крижопільщині був досить продуктивним. Понад 50 осіб створювали культури дуба звичайного на площі 2,3 га в Заболотненському лісництві (лісничий Анатолій Чорноіваник).
Активністю і старанням відзначилися на посадці працівники апарату та відділів райдержадміністрації, районної ради
... Читати далі »
Я ніколи тут не бувала. Навіть не знала про існування цього неймовірного місця. Можливо, недаремно потрапила сюди саме перед Великоднем. Адже це – своєрідний шлях Ісуса на Голгофу. Тут увіковічнений кожен його крок із хрестом на плечах. Кожне падіння і підняття, кожен момент болю і ті, хто цей біль розділив із Сином Божим. Пройдімо цими дивовижними стежками разом.
Отож, ми у селі Рукомиш Бучацького району Тернопільської області. Зовсім поруч тече річка Стрипа. Саме серед цих мальовничих краєвидів розташувався скельний монастир із дивовижними печерами. Напис свідчить, що Печерний монастир Св. Онуфрія тут був уже у ХІІІ ст. Кажуть, якщо відійти подалі від річки і поглянут
... Читати далі »
Занзібарський леопард (Panthera pardus aAdersi) (1996) – ще недавно жив на архіпелазі Занзібар біля берегів Танзанії. У місцевих жителів існувало повір’я, що леопарди – це домашні тварини відьом. Тому ці істоти стали жертвою безжального полювання. Влада спочатку навіть заохочувала знищувати їх. У середині 90-х танзанці схаменулись і зробили спробу зберегти леопардів, однак було пізно.
Пооулі (Melamprosops phaeosoma) (2004) – цей вид птахів, який мешкав на південно-західному схилі вулкана Халеакала острова Мауї (Гаваї), був відкритий лише в 1970 р. У 1997-му нараховувалося лише три особи цього виду, а через 7 років його вважали зниклим. Причиною вчені називають зміну природного середовища проживання, хвороби та хижаків, а також зниження раціону харчування (улюбленою їжею ці
... Читати далі »
Унікум серед дерев, що являє собою один вид, один рід і одну родину. Гінкго дволопатеве – реліктова рослина, єдиний вид роду Гінкго, що є єдиним представником родини Гінкгові, яка також – єдина у класі Ginkgoopsida, хоча відомо, що в родині було ще близько 18 видів. Це дерево – єдиний нині живий представник «перехідної ланки» між папоротями й хвойними. В Україні гінкго можна побачити зокрема у м. Гоща Рівненської області, а також – у м. Мукачеве Закарпатської.
Унікум серед листяних дерев – береза, адже лише вона має білий стовбур. А це завдяки бетуліну – білій смолистій речовині, що заповнює порожнини кліток пробкової тканини на стовбурах цього дерева й надає йому такого кольору. Його ще називають тритерпеновий спирт. ... Читати далі »
Цей унікальний природний феномен розмістився неподалік міста Сіді-Бель-Аббес в Алжирі. У ньому не живуть риби, не ростуть рослини. Чорнила, якими наповнене озеро замість води, отруйні для живих організмів і придатні тільки для письма.
Феномен чорнильного озера довго залишався загадкою для вчених. Нещодавно стало зрозуміло, як така незвичайна речовина з’явилася в озері замість води. Виявляється, у це озеро вливаються дві річки. В одній із них у розчиненому вигляді – безліч солей заліза. Друга містить різноманітні запозичені з торф’яних боліт органічні сполуки. Взаємодіючи, води цих річок у результаті хімічних реакцій утворюють чорнило. Анна КРАВЕЦЬ
Фото із сайта mirfact
... Читати далі »