Занзібарський леопард (Panthera pardus aAdersi) (1996) – ще недавно жив на архіпелазі Занзібар біля берегів Танзанії. У місцевих жителів існувало повір’я, що леопарди – це домашні тварини відьом. Тому ці істоти стали жертвою безжального полювання. Влада спочатку навіть заохочувала знищувати їх. У середині 90-х танзанці схаменулись і зробили спробу зберегти леопардів, однак було пізно.
Пооулі (Melamprosops phaeosoma) (2004) – цей вид птахів, який мешкав на південно-західному схилі вулкана Халеакала острова Мауї (Гаваї), був відкритий лише в 1970 р. У 1997-му нараховувалося лише три особи цього виду, а через 7 років його вважали зниклим. Причиною вчені називають зміну природного середовища проживання, хвороби та хижаків, а також зниження раціону харчування (улюбленою їжею цієї пташки були деревні равлики).
Піренейський гірський козел (Capra pyrenaica pyrenaica) (2000) – останній представник виду помер у 2000 р. Причина зникнення – полювання. Пізніше вчені намагалися повернути тварину шляхом клонування. У 2009 р. їм це вдалося. Але, на жаль, козеня померло невдовзі після народження.
Західноафриканський чорний носоріг (Diceros bicornis) (2006) – останнього представника цього підвиду носорогів убили в Камеруні у 2006-му. Причина зникнення – полювання. Ріг носорога користується великим попитом в Ємені та Китаї.
Ара Спікса (Cyanopsitta spixii) (2004) – вирізнявся красивим блакитним оперенням. Інтенсивний вилов і зміна місця існування призвели до того, що нині ці птахи в дикій природі не трапляються. У неволі поки ще залишається кілька живих особин.
|