Цього року Пасха рання. Міста і села чепуряться до приходу Великодня. Люди намагаються прибрати на своїх обійстях. І це закономірно. Бо хочеться свята у злагоді з собою, у чистоті помислів, думок і… подвір’їв.
...Ми дуже хочемо в Європу. Говоримо про це на всіх усюдах, розмахуємо прапорцями із кілечком зірочок і ставимо те кілечко на наш прапор, ніби наближаючи прекрасне майбутнє. Нам здається: ось станемо Європою – і все. У нас такі ж прибрані вулиці, такі ж дороги, таке ж життя.
А як живемо ми? Маємо зрозуміти: кинувши папірець чи недопалок додолу, тим самим віддаляємося від омріяного майбутнього. Або, приміром, дві прикордонні області – Волинь і Львівщина, якими кожен подорожній мусить проїхати, перш ніж дістанеться місця призначення. І що? Що бачать іноземці? Європейські дороги? Латка на латці, і то в кращому випадку. Один напрямок вартий неабияко
... Читати далі »
Нині в Антарктиді завершують свою річну дослідницьку вахту (2014-2015 рр.) дванадцять зимівників 19-ї експедиції, які після передачі станційного господарства своїм наступникам повертаються додому – в Україну. Нова група полярників уже вирушила їм на зміну.
Дванадцять полярників здолають 15 тис. км, щоб дістатися до місця призначення – на полярну станцію «Академік Вернадський», де вони працюватимуть рік.
План робіт, який потрібно виконати під час зимівлі 20-ї експедиції, вже сформовано Національним антарктичним науковим центром разом із науково-технічною радою «Антарктика». Це – фундаментальні і прикладні геокосмічні, геофізичні, геологічні, біологічні, гідрометеорологічні, медико-фізіологічні та інші дослідження і спостереження.
&nd
... Читати далі »
31 березня на базі ДП «Берегометське ЛМГ» відбувся інформаційний семінар для працівників лісового господарства Чернівецької області.
Про те, як використовують рекреаційний потенціал лісів та розвивають туризм в Америці, розповідали спеціаліст відділу Федеральної служби лісів США Шейла Слемп та експерт Лісової служби США з питань рекреації на лісових територіях Ліз Клоуз.
Пані Ліз та Шейла зазначили, що в США активно розвивають лісове господарство, лісопереробку та лісовий туризм. Велику увагу приділяють останньому, що дозволяє налагоджувати контакт із громадою. У цілому, в Америці практикують різнопланове використання лісових ресурсів:
– Нашій службі – трохи більше ста років. І коли ми починали, то займалися тільки заготівлею лісу, що і робимо дотепер. Однак ми змінили пріоритети, і зараз наша основна мета – це бага
... Читати далі »
Волинь. Любомльською міжрайонною прокуратурою встановлено факт неналежного виконання службових обов’язків посадовими особами державного підприємства «Любомльське ЛГ», які завдали шкоди державі на суму понад 103 тис. грн.
Зокрема, упродовж лютого-грудня 2011 р. та травня 2012-го посадовці підприємства відпустили лісопродукцію, не оформивши належним чином первинних документів, які містять відомості про господарську операцію та підтверджують її здійснення, – пише Магнолія-ТВ. Триває досудове розслідування.
Вінниця. Загальнообласний день посадки лісу на Крижопільщині був досить продуктивним. Понад 50 осіб створювали культури дуба звичайного на площі 2,3 га в Заболотненському лісництві (лісничий Анатолій Чорноіваник).
Активністю і старанням відзначилися на посадці працівники апарату та відділів райдержадміністрації, районної ради
... Читати далі »
Павло Кузьмович Динька Народився 15 березня 1958 р. у с. Яковичі Володимир-Волинського р-ну Волинської обл. У 1975-1980 рр. навчався на інженерно-економічному факультеті Львівського лісотехнічного інституту. Трудову діяльність розпочав 1980-го інженером із бюджетної діяльності та фінансів Володимир-Волинського держлісгоспу. У1982-1985 рр. навчався в аспірантурі кафедри економіки й організації лісової промисловості та лісового господарства Львівського лісотехнічного інституту.
У1986-1995 рр. працював асистентом, старшим викладачем, доцентом кафедри економіки й організації лісової промисловості та лісового господарства Львівського лісотехнічного інституту.
В 1996-1999 рр. обіймав посаду декана інженерно-економічного факультету Українського державного лісотехнічного у
... Читати далі »
Сьогодні ми завітали у гості до начальника Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства, кандидата економічних наук, відмінника лісового господарства України, заслуженого працівника лісового і мисливського господарства АР Крим, заслуженого працівника сільського господарства України, лауреата Премії Ради Міністрів АР Крим, члена Національної спілки фотохудожників України, члена Королівського фотографічного товариства Великобританії та просто приємної й комунікабельної людини Анатолія Ковальського.
Анатолій Йосипович працює у галузі понад 40 років. За цей час довелося пережити чимало. Свій лісівничий шлях він почав із вступу до Львівського лісотехнічного інститу
... Читати далі »
Під стінами Волинської обласної ради гамірно. Сесія ще не розпочалася, депутати поволі підходять, а біля дверей – натовп. Мітингувальники налаштовані рішуче. У руках – плакати із написами: «Руки геть від УТМР», «Депутати, не дозвольте знищити УТМР», «Поверніть законність ваших рішень». У чому ж річ?
За деякий час мисливці піднімаються у сесійну залу. Розмовляємо з одним із мітингувальників – членом громадського об’єднання УТМР Любомльського р-ну, головою громадської організації «Рідна Любомльщина» Олександром Мікульським (на фото).
Помітною є позитивна тенденція сьогодення: все більшої популярності набувають різні види туризму: гірський, лижний, пішохідний, велосипедний, водний… Щодо особистих бажань, то давно переслідувала мрія взяти участь у сплаві. Напередодні дня народження замість класичного жанру (квіти, запаковані подарунки) чоловік, на превелике щастя, пропонує більш екстравагантний презент. Годі було уявляти кращого сюрпризу.
Відтак суботньої весняної днини втрапляємо на відкриття сезону сплавів на Волині. Отримати море позитивних вражень не перешкоджала поява невеликого дощу. Погана погода? Ви про що? У природи немає таких понять…
Одноденний сплав пролягав річкою Стир. У програмі туристичного маршруту – проходження відстані 22 км від обласного центру Волині до смт Рокині. Шестеро учасників, серед
... Читати далі »
Вальник лісу – одна з найважчих професій у світі. Хоча й небезпечна ця робота настільки ж, наскільки й чоловіча. У всіх світових рейтингах саме професія вальника лісу у «топах» за кількістю загиблих і травмованих.
Звісно, сьогодні робота вальників лісу багато у чому автоматизована. Валити і пакувати дерева можуть машини. Хоча навіть у найсучасніших умовах завжди знайдеться місце для лісоруба.
І хоча звуки удару сокир на лісозаготівлі вже почуєш нечасто – все більше бензопили – набагато легшою робота не стала. Небезпека чекає на кожному кроці – це і гілки, що намагаються вибити око або розсікти обличчя, і важкезні стовбури, які можуть упасти прямо
... Читати далі »
Я ніколи тут не бувала. Навіть не знала про існування цього неймовірного місця. Можливо, недаремно потрапила сюди саме перед Великоднем. Адже це – своєрідний шлях Ісуса на Голгофу. Тут увіковічнений кожен його крок із хрестом на плечах. Кожне падіння і підняття, кожен момент болю і ті, хто цей біль розділив із Сином Божим. Пройдімо цими дивовижними стежками разом.
Отож, ми у селі Рукомиш Бучацького району Тернопільської області. Зовсім поруч тече річка Стрипа. Саме серед цих мальовничих краєвидів розташувався скельний монастир із дивовижними печерами. Напис свідчить, що Печерний монастир Св. Онуфрія тут був уже у ХІІІ ст. Кажуть, якщо відійти подалі від річки і поглянут
... Читати далі »