З початку серпня починає достигати брусниця. Ці ягоди дуже смачні та соковиті. А ще – до складу брусниці входять життєво важливі речовини і вітаміни. У ній міститься каротин (у цьому вона випереджає навіть моркву). А каротин, як відомо, дуже корисна річ для поліпшення зору. Є в ній у великій кількості і вітамін С, який виконує в організмі функції антиоксиданту і тим самим допомагає підтримувати імунітет на належному рівні. Бензойна кислота, що міститься в ягодах, дозволяє їм відмінно зберігатися всю довгу зиму. З ягід брусниці готують кваси, сиропи, киселі, які мають дуже хороший смак. Відвар, приготований із листочків брусниці, здавна застосовується при лікуванні подагри, ревматизму, при каменях у нирках. Небагато людей знає, що вічнозелений чагарник брусниці є довгожителем. Тривалість його існування – більше трьохсот років.
Сонце цілує своїми полум’яними променями все живе. Ось і жаби рятуються від спеки у водоймах. Випадково ми натрапили на озерну жабу. Вона із задоволенням позувала перед камерою. І, здається, навіть посміхнулася. Згодом ми дізналися, що цей вид жаб мешкає на величезній території, що простягається у широтному напрямку від Східної Франції до Казахстану. Амфібії цього виду досить добре переносять високі температури. Приміром, температура повітря +30-+35°С і води – +25-+28°С – ніяк не позначаються на життєдіяльності озерних жаб.
Літо розсипає щедрі дари по землі. Неспішно обходить свої володіння у супроводі місяця «пса» – символу порядку, справедливості, надійності й упевненості у завтрашньому дні. З найдавніших часів собаки були вірними друзями, помічниками й охоронцями людини. За цю їхню безкорисливу відданість і любов було названо один із місяців року. Коли люди спрямували свої думки до зоряного неба, то і там поселили своїх улюбленців. Одне зі скупчень зірок спочатку називалося сузір’ям «Пса», а сьогодні відоме як сузір’я «Гончих Псів». Другий місяць літа проходить у турботах про майбутній добробут, збереження надбаного, закладання фундаменту стабільності у побуті, запоруки сил і міцності для подолання життєвих випробувань.
... Читати далі »
Розкішний килим різнотрав’я вабить око. В кронах дерев не вщухає пташиний гамір. Радіє природа розкошам другого місяця літа. Стоять стіною стиглі хліби, до запаморочення пахнуть свіжоскошені трави. На галявинах червоніє маковий квітковий килим. Достигає горіх. У лісі з’являється багато грибів, а особливо після рясних дощів. Тішать око підберезовики, червоноголовці, моховики, маслюки, печериці та білі гриби.
Лісові ягоди – це безцінні джерела поживних речовин, вітамінів, мікро- та макроелементів, що нададуть вашому організму енергії, зміцнять здоров’я та підсилять імунітет. Дозріває смородина, аґрус, ранні сорти яблук, наливаються плоди груші, сливи. Активно збирають чорниці. Окрім традиційного вживання цих ягід, із них іще роблять вино, яке має чудові смакові якості та насичений фіолетовий колір. Вино не проходить стадію пастеризації, тому всі поживні речовини зберігаються і роблять його корисним для здоров’я. Плоди малини, яка дозріває саме в липні, вживають свіжими, а також використовують для приготування варення, желе, соків. Малинові вина та лікери мають високі смакові властивості та вишуканий аромат.