На календарі – вересень, природа вже не тішить нас спекотними днями. А ще не так давно розпечене повітря пробуджувало спрагу у всього живого. Тоді вдалося сфотографувати спроби голуба напитися із міського фонтанчика. Жадібно ковтаючи воду, крилатий навіть посміхнувся.
Здається, для каштанів стало звичною справою – повторювати нове життя восени. Початок вересня, усе живе начебто має готуватися до фази сну, а тут, бачте, забуяв цвіт. Розпустилися ніжні свічки, ні в кого не запитуючи, пора для того чи ні... Природні аномалії стали перетворюватися у звичні процеси. Коли у вересні 2010-го вперше побачила подібне чудо, – здивувалася. А тепер тільки подумала: «Знову каштани зацвіли...»
Щедре літо збирається перепочити після творення добрих чудес. Земля прикрашена квітами, трави наснажені цілющою силою, плоди – сонячною енергією, душі людей сповнені надій на добро, затишок, щедрість і любов. Символом усіх цих якостей і став лелека – незмінний супутник людського житла протягом багатьох тисячоліть. Споглядання лелек, їхніх взаємин, подружньої вірності сповнюють серця теплом, доброзичливістю і очікуванням дива. Сусідство цих птахів приносить затишок у наше суєтне життя, а проводжаючи їх у далекі заморські краї, ми сумуємо, але маємо надію. Надію на те, що у визначений час лелека повернеться, і не сам, а принесе в оселю бажане маля молодятам. З давніх-д
... Читати далі »
Літо вступає в пору поважної зрілості й неспішності. Вгамовує спекотну жагу своїх полуднів і встеляє ранки прохолодними росами. Потроху згасає навколишнє різнобарв’я. Природа справді повертає на осінь. Змінюється навіть колір неба.
Закінчується збір урожаю – жита, пшениці, ячменю, гороху, маку, вівса, інших польових культур. Жнива, як правило, завершуються до Спаса. Червоніють у садах яблука, дозріває капуста, наливаються помідори. Відлітають у теплі краї ластівки. Серпень – час зорепадів.
У лісі активно ростуть білі гриби, підберезовики, лисички та маслюки. Де-не-де вже можна побачити зелену рядовку та опеньки. Заєць-біляк обтяжений батьківськими клопотами – з’явився третій цього року приплід. З середини місяця з’являється третій виводок і в ондатри. Якщо вродили шишки на ялинках та горіх, то у білки починається третій гін. Загалом ці тваринки розмножуються тричі на рік.