Знайомтеся: це великий гіацинтовий ара – мешканець тропічних лісів Бразилії, Болівії та Парагваю. Цей кобальтово-синій красень – найбільший папуга у світі. У довжину він може сягати більше метра, а важити – до 1,5 кг. Гіацинтовий ара – птах довгожитель. Найстаріший пернатий дожив до 90 років. Щодо співу, то він не є мелодійним. Голос різкий, гортанний та дуже голосний (чути на відстані до 2 км). Харчується птах горіхами, фруктами, ягодами, водними равликами.
Особливістю цього пернатого є те, що він знаходить собі пару на все життя. Сезон розмноження у птахів триває із травня по вересень. Гніздо ці пернаті облаштовують у дуплах високих (живих і мертвих) дерев, на висоті близько 40 м. У рік буває 1-2 кладки.
Літнє тепло розлилося по полю – і волошки розплющили свої ясні блакитні очі. Ця рослина із родини айстрових – цінний лікарський засіб та прекрасний медонос. Раніше квіти волошок використовували для одержання фарб – блакитної і синьої, робили волошковий оцет, а вінки із них розвішували у хатах для відлякування цвіркунів. Ці ніжні рослинки відомі нам із казок та за стародавніми легендами. Ось одна з них. Сільський хлопець – красень Василько – якось косив жито. Саме тоді у полі бавилися русалки. Одній із них дуже припав до душі парубок. Зачарувала русалка юнака. Забув він про все на світі і пішов за нею. А вона, пустуючи і сміючись, вела хлопця у поля все далі й далі. Не захотіла з ним розлучатися: обернула Василька на польову квітку, щоб нагадував синь води.
Полуниця – єдина в світі ягода, насіння якої розташоване зовні, а не в середині. Це насіння називаються горішками, а плід полуниці – багатогорішком. Ягідка – відмінний засіб від головного болю, бо в ній є речовини, схожі за складом до аспірину. Полуниця багата міддю, яка стимулює вироблення колагену. Мадам Тальен (відома постать французької революції і видна особа при дворі імператора Наполеона) приймала ванни, наповнені полуницею, щоб зберегти свою шкіру сяючою. Вона використовувала 10 кг полуниці на ванну. Полуничний сік ефективно бореться з пігментними плямами і веснянками. Цією ягодою можна відбілити шкіру. Також полуниця сприяє відбілюванню зубів. На думку вчених, речовину, яка міститься в полуниці, можна використовувати навіть при лікуванні хвороби Альцгеймера. &laqu
... Читати далі »
Травень – час цвітіння більшості дерев і кущів. А у тих, що відцвіли раніше, визріває і починає розповсюджуватися насіння. Серед них тополі, осики, верби.
У лісі в цей час цвітуть конвалії, купина, зірочник, луізіанія. На луках у кінці травня починається цвітіння злаків. На подвір’ях пишно квітнуть кульбаби. Вдень, коли світить сонце, кульбаба широко розкриває свої кошики, а ввечері закриває їх. Це запобігає намоканню пилку.
Парки і сквери в травні чарують ароматом квітучих дерев, кущів, декоративних рослин.
Знайомтеся: перед вами рідкісна квітка – Дракула Сіміа. Таке цікаве ймення квітка отримала через два клики на пелюстках, зовсім як у вампіра Дракули. Друга частина назви – «сімія» – у перекладі з латинської означає «мавпа». Через вражаючу схожість з мордочкою мавпи рослину так і називають – орхідея-мавпочка.
Хоча науці квітка відома давно, проте й досі багато хто не вірить, що Дракула Сіміа існує насправді. Авжеж, адже натрапити на цю лісову красуню можна лише у горах Перу, Еквадору та Колумбії на висоті близько 1500 м над рівнем моря. У дикій природі орхідея цвіте будь-якої пори року, а її запах нагадує аромат стиглого апельсина.