Багато народних назв назбирав цей місяць – спекотник, грозовик, сінозорник і, звичайно ж, липень. Бо ж саме цього місяця зазвичай невтомно гудуть бджоли навколо медоносного подиху лип. Але цього року через систематичні зміни клімату липи відцвіли раніше.
Колись другий місяць літа називали ще приберихою, бо в цей час у коморах закінчувалися минулорічні запаси. Їх чистили (прибирали) до наступного врожаю. Також другий місяць має назву «июль». Вона бере початок із Древнього Риму. Так нарекли липень на честь імператора Юлія Цезаря. Він започаткував новий календар, котрим людство користується й досі.
Влітку можна спостерігати багато світлових явищ в атмосфері. Чи не найцікавіші з них – зорі.
Вони з’являються вранці і ввечері перед сходом та заходом сонця. Зорі бувають червоними і жовтими. Це явище пояснюється тим, що косе сонячне проміння, проходячи через товстий шар атмосфери, заломлюється у краплинах вологи. Спекотної пори, коли в повітрі буває багато водяної пари, зорі особливо яскраві і мають червоне забарвлення. Жовто-золотистими вони стають із надходженням холодного повітря.
Назва цієї надзвичайно гарної та ніжної квітки у кожній європейській мові має те саме значення: «forget-me-not» – в Англії та США, «Vergimeinnicht» – в Австрії чи Німеччині; «ne-m», «oubliez-pas» – кажуть французи, «nomeolvides» – вимовляють іспанці. В Україні незабудка відома ще й під назвами «не забудь мене», «люби мене», «павині вічки». Назва цієї квітки бере початок із легенди. Колись богиня квітучості та краси Флора обдаровувала всі квіти іменами. А відлітаючи почула: «Не забудь мене, Флоро, дай і мені ім’я!». Богиня помітила у траві блакитну квіточку і сказала: «Будеш називатися незабудкою. Наділю тебе магічною силою – повертати пам&rsquo
... Читати далі »
Літо для більшості тварин – досить важка пора. Саме зараз у звірів додається клопотів, оскільки, крім звичних, виникає потреба пошуку місця для гнізда і тінистого притулку, що так само важливо, як і пошук їжі та води. У цей час тварини добувають корм не тільки для себе, але і свого потомства, а також готуються до суворого зимового періоду. Спекотними днями кабани відлежуються у болоті, олені благородні і плямисті тримаються полян та узлісь – тут прохолодніше, та й комах менше. У цей час тішиться батьківством новоспечена мама-білка. Загалом вагітність триває від 38 до 44 днів. В одному виводку буває від 3 до 10 білченят.
Анна ШНЕТ
Фото Олександра
ДУРМАНЕНК
... Читати далі »
Липень – найспекотніший та найдощовитіший з усіх дванадцяти братів. Ароматно цвітуть липи, гречка, іван-чай, буркун. У кронах дерев не вщухає пташиний гамір. У полі пахне сіном та м’ятою. Триває лікарський збір корисних для здоров’я трав: ромашки, деревію, м’яти. Серед кущів і дерев на сонячних галявинах ваблять подорожніх чорниця та лісова полуниця.