«Ізяслав рушив полки свої від Луцька і, пішовши, став біля Чемерина на Оличі». Саме так згадується місто Олика в Іпатіївському літописі 1149 р. Згодом сліди поселення зникають на 200 літ.
Сімейне гніздо Радзивіллів
Першим задокументованим власником Олики був Ленько Зарубич − 1433 р., а наприкінці XV ст. територія переходить у власність Петра Бялого (Білого). В цей час Олика стає містом. У результаті смертей і шлюбів спадкоємців гетьмана Петра Білого Олика на 400 років стає власністю давнього литовського роду Радзивіллів − головних поборників та захисників самостійності Литовської держави. Перший із них – Ян Радзивілл (Бородатий) передав Олику у спадо
... Читати далі »
Вітання всім, хто використовує, експлуатує ручний бензомоторний інструмент, а саме – бензопили. Непросте виникає питання: як виконати господарські роботи без допомоги різних пристрої та механізмів? Чи то обрізати гілля в садку, чи розпиляти дрова для каміна, чи провести нелегку справу – звалювати дерева в лісі. І тут розумієш, що без бензопили не обійтися.
Так, підібрати інструмент – непросто. Для різних справ одна і та ж бензопила не підійде. Варто відзначити, що виробників бензомоторного інструменту багато, проте не всі дбають, аби їхній продукт був належної якості та відповідав екологічним показникам вихлопних газів від роботи двигуна внутрішнього згорання. Те ж стосуєт
... Читати далі »
70-ті роки минулого століття… У розпалі – післявоєнна відбудова, п’ятирічні плани, впровадження реформ, активний розвиток різних галузей виробництва. Лісові господарства теж розросталися, працювали завзято задля підвищення економіки країни. Саме за розповідями про деякі цікаві сторінки з життя і розвитку підприємства у той час завітали до пенсіонера Любомльського лісгоспу, ветерана Великої Вітчизняної війни, єдиного нині в районі партизана – Михайла Самолюка.
Зі щирим усміхом зустрічає нас на порозі свого обійстя 87-річний Михайло Пилипович. Сам – невисокого зросту, невеликими кроками, але жвавими порухами гостинно проводить до столу, де наперед заготовив
... Читати далі »
Недавнє турне лучанки Серафими Вериківської визначними пам’ятками культури і природи Німеччини залишило після себе величезний пласт вражень та спогадів. Чотири дні баварськими красотами – а позитиву від баченого вистачить іще надовго. Ночівлі у наметах, днювання – у місцях, де казки перетворюються на дійсність.
Близько 26 годин їзди автобусом (виїжджали з Луцька, пересідаючи у Варшаві) – і омріяні простори федеративної республіки запрошують на оглядини.
Подорож Баварією розпочалася з міста Фюрт. Далі автомобілем прямували до замку Нойшванштайн (вважається найгарнішим замком Німеччини), поблизу містечка Ф’юсен.
Дослівно назва замку
... Читати далі »