З’являються на світ цуценята єнотовидного собаки. Самка може народити аж до 10 дитинчат, дуже схожих на цуциків звичайного пса. Народжує своїх малят козуля. Із середини травня уже вдруге поповнюються і родини зайців. У водоплавних птахів, куликів та куріпок – період повної кладки яєць.
Щорічно на території Діснейленду (Флорида) з’являються сади та галявини з чудовими деревами і рослинами. Оформлення квітами свята підпорядковане певному задуму з обов’язковим спорудженням величезних фігур мультиплікаційних героїв. На цьому фестивалі щороку демонструють понад 30 млн найцікавіших і найгарніших рослин, 1000 найдивовижніших метеликів, 60 видів різноманітних дерев. Організацією фестивалю займаються більше 400 професійних флористів.
За справу взявся травень – найтепліший місяць весни. Він розфарбував природу першими яскравими кольорами. Дерева стрімко приміряють нове вбрання, немов готуються до літа, а по землі розкинулася молоденька травичка. Тут же бджоли взялися за справу, запліднюючи нектаром квіти. З першої половини травня, як тільки сонце вже постійно віддає тепло, трава стрімко зеленіє, а дерева починають вкриватися щільним листям. Не впізнати ліс: чепурних берізок, манірно одягнених у зелень осик, модно прикрашеної горобини. Поки тільки дуб не поспішає вбратися у новий костюм, але і він скоро зможе похизуватися гарним листям. А ось і тополі, прикрашені запашними бантиками, скоро зацвітуть. Заквітчалася черемха, бузок наповнив повітря своїм
... Читати далі »
Цього року природа подарувала нам напрочуд теплий травень. Помічаємо багато комашні на вулиці. Одними з характерних травневих жуків є хрущі. Але чи достатньо ми знаємо про них? Хрущі, або травневі жуки (рос. майский жук) з’являються навесні, найчастіше в кінці квітня – травні. Тихими теплими весняними вечорами хрущів можна спостерігати дуже часто. Вони сідають на дерева, особливо березу, кінський каштан, клен, яблуню, грушу і обгризають на них листя подекуди догола. Якщо в цей час цвітуть сади, то хрущі сідають на квіти і пошкоджують їх. Удень ці жуки зазвичай непомітні: вони сидять на деревах, вчепившись за гілки лапками. Хрущі поширені на всій території України, а також у Європі, Малій Азії, на Кавказі, більшій частині сибірської тайги і в Середній Азії, Сирії,
... Читати далі »
Чуєш, яка музика звучить у лісі? Здається, що всі звірі, птахи і комахи народилися на світ співаками та музикантами. Однак не у кожного є голос. А чим і як співають безголосі? Жаби на озері почали ще з ночі. Надули бульбашки за вухами, висунули голови з води, роти повідкривали. Почув їх лелека та зрадів: «Цілий хор! Буде мені чим поживитися!» І полетів на озеро снідати. Прилетів, сів на березі і думає: «Невже я гірший, ніж жаби? Вони співають без голосу. Дай-но і я спробую». Підняв довгий дзьоб, застукав, затріщав однією його половинкою об іншу – тихіше-голосніше, рідше-частіше: тріскачка тріщить дерев’яна, та й годі! Так розійшовся, що й про сніданок свій забув.
... Читати далі »