Наприкінці 80-х рр. минулого століття з’явилася мода на здорове харчування та споживання екологічно чистих продуктів. Але обмеженням їжі із фаст-фуду та вирощуванням огірків у стерильних теплицях справа не обмежилася – рестораторам і провідним шеф-кухарям заманулося чогось нового. І вихід знайшли! З квітів, які раніше використовували для прикраси інтер’єру, почали готувати різноманітні закуски. У ресторанах уже стали звичними такі страви, як краби з трояндами, омари з настурціями і телятина під соусом із маргариток.
Після Другої світової війни в лісах, де тривали бої та сутички, залишилося безліч військових атрибутів: шоломи, гранати, пістолети, автомати, які з часом стали частиною дерев.
Та війна закінчилася, але природа й досі зберігає сліди людських конфліктів.
Усі фотографії були зроблені в лісах Росії, де з плином часу залізна зброя злилася з природою – такий собі тихий акт протесту природи проти людської дурості.
Історія ковальства сягає часів Стародавньої Греції, коли, за легендою, бог ковальської справи Гефест викував цвяхи для розп’яття Прометея.
Пізніше, у І тис. до н.е., племена скіфів і сарматів заселили територію степу та лісостепу і почали підкорювати метал, виготовляючи з нього знаряддя праці та прикраси.
За часів Київської Русі ковальська справа набула статусу професії. Завдяки великим покладам високоякісної руди майстри були повністю забезпечені сировиною, тому місцеве ковальство досить швидко досягло високого рівня розвитку та почало конкурувати з цим ремеслом у європейських державах і Візантії.
Художня ковка увійшла в моду.
Прийнято вважати, що тварини не можуть посміхатися. Насправді ж вони посміхаються і навіть сміються. З приводу природи сміху людини написані томи, сьогодні ж мова йтиме про точку зору порівняльної етології (науки про поведінку тварин) на природу посмішки та сміху.
ЧИ ПОСМІШКА ЦЕ?
Дуже важливий відправний пункт – домовитися, що можна вважати посмішкою або сміхом тварин. За еталон ми беремо людські. У біології однаковими термінами прийнято називати гомологічні структури. Скажімо, гомологічні (як передні кінцівки) крило птаха і рука людини. Крім органів, гомологічними можуть бути й успадковані від спільних предків гени. Очевидно, що гом
... Читати далі »
Ізраїль – країна, яка може похизуватися своєю туристичною затребуваністю протягом усього року. Тут занурюються у древню історію, бо кожен камінчик просякнутий легендами, на цілющих просторах Мертвого моря люди відновлюють сили, лікуються у найкращих клініках, досліджують підводний світ Червоного моря, підкорюють гірські схили та… ласують евкаліптовим медом.
Подружжя Косінських – вихідці з України, але вже 15 років мешкають у місті Хадера. Нещодавно сім’я побувала на батьківщині, а також завітала у гості до «ЛВ». Отож, спілкуючись, дізнаємося, що в Ізраїлі охорона природи – на високому рівні.
– Природоохоронні організації розробили зручну абонементну систему,
... Читати далі »