Ліси Сторожинеччини привабливі для розвитку бджолярства. Так, у державному лісовому фонді ДП «Сторожинецьке лісове господарство» є три лісові пасіки, де живе 217 сімей карпатської бджоли. Цього року в Жадівському, Їжівському та Будинецькому лісництвах зібрали 901 кг товарного меду. Аби збільшити медозбір, у лісгоспі практикують кочівлю пасік.
– Цього року ми возили бджіл на акацію, ріпак та у гори на малину, – розповідає бджоляр із багаторічним досвідом, ветеринарний лікар ДП «Сторожинецьке ЛГ» Іван Рибак і додає: – Ми постійно дбаємо про наші пасіки, ось зараз поступово оновлюємо вулики. Цього року зробили сотню нових, згодом плануємо виготовити стільки ж.
Кошти лісогосподарському підприємству в першу чергу приносить реалізація бджолопакетів, адже карпатську бдж
... Читати далі »
Кожен хороший хазяїн знає: як ти ставишся до свого господарства, так воно тобі й віддячить. Здавалося б, складно застосувати це правило до бджіл, але не все у цій справі так просто, як здається на перший погляд...
Коли батько сказав, що у суботу буде робити «ревізію вуликів», я подумав, що це жарт. Однак усе виглядало досить серйозно: біля хати стояв великий дерев’яний ящик з оберемком гусячого пір’я, дивного вигляду ніж та виделка, «димар» (як пояснив батько, для диму, що захистить нас від бджіл) та 3 капелюхи з сітками – для мене, батька та дідуся. Одразу уточню: дід Іван займається бджільництвом понад 20 років, тому й показував нам, що і як потрібно
... Читати далі »
Цікаво, що така звична нам і буденна бульба має багатовікову історію.
У XVI ст. один англійський адмірал привіз з Америки диковинний заморський овоч, яким вирішив пригостити друзів. Проте кухар підсмажив не картоплини, а бадилля. Страва, звичайно, нікому не припала до смаку. Розгніваний адмірал розпорядився спалити посаджені ним кущі. Наказ виконали, а незабаром у попелі знайшли спечені картоплини. Спробували – всім сподобалося. Відтоді картопля отримала своє визнання в Англії.
На початку XVIІІ ст. у Франції у моду ввійшли букети із квітів картоплі, їх носили на грудях, прикрашали зачіску, а страви з бульби щодня подавали до королівського столу.
У Німеччині вирощували картоплю на клумбах перед палацами. Про те, що у картоплі можна їсти лише бульбу, багато хто спочатку навіть не зд
... Читати далі »
Інгредієнти: картопля відварена – 5 шт., яйця перепелині – 5 шт., сир твердий – 100 г, перець чорний мелений, сіль – за смаком.
Спосіб приготування:
1. Для приготування цієї страви можна використовувати картоплю будь-якого розміру, яку спочатку треба відварити.
2. Чайною ложкою видаляємо серцевинку з картоплі.
3. Потім вбиваємо всередину перепелині яйця, солимо і перчимо за смаком.
4. Сир натираємо на дрібній тертці і посипаємо зверху, тоді відправляємо у духовку і запікаємо хвилин 25-30 при температурі 180 градусів за Цельсієм.
У нас вийшла смачна картопля із запеченим яйцем усереди-
ні, а зверху – хрусткою сирною шапочкою! Смачного! Підготувала Анна ШНЕТ
Фото із сайта cookorama.net
Росте в троїцьких лісах невеличке деревце заввишки від 2 до 10 м. Місцями можна побачити його й у вигляді куща.
«В біле платтячко вбереться,
Аромат духмяний ллється.
Ну а потім вкрита чисто
З чорних ягідок намистом»…
Гадаю, ви вже здогадалися, про яку рослину йдеться. Так, це черемха звичайна. Про це деревце складено багато пісень, віршів, легенд. Його люблять у всіх куточках нашої Батьківщини за надзвичайно запашні білосніжні суцвіття, смачні та цілющі плоди.
Археологічні розкопки підтверджують, що плоди черемхи люди додавали в їжу ще в сиву давнину. Згадується вона і в працях давньогрецького ботаніка Теофраста (370-287 до н. е
... Читати далі »