На відміну від інших птахів, шишкар виводить пташенят узимку. Така особливість пов’язана з тим, що у зимовий час вони не мають нестачі в кормі – насінні хвойних дерев.
Ялиновий шишкар – невеличкий птах, трохи більший за горобця. Поширені шишкарі у хвойних лісах Євразії, Північної Африки і Північної Америки. В Україні гніздяться у хвойних лісах Карпат і Криму.
Харчуються в основному насінням сосен, ялин. Урожайного року шишкарям узимку вдосталь корму. От вони і починають мостити гнізда та виводити пташенят у ситну для них пору року – взимку.
Шишкарі-ялинники будують таке тепле гніздо, що ні яйця, ні пташенята в ньому не замерзають. Вигодовують вони малюків не комахами, як більшість зерноїдних птахів, а подрібненими насінинами хвойних дерев. Пташенята вилітають із гнізда через кілька тижнів, але тривалий час лишаються разом із батьками, а потім приєднуються до інших сімей.
Ці пташки мають ще одну особливість. Хвойне смолисте насіння – основний корм шишкаря. І тому тіло старого птаха настільки просочується смолою, що не піддається гниттю. Десять-п’ятнадцять років може лежати така «мумія» шишкаря.
Анна ШНЕТ
Фото із сайта pernatidruzi.org.ua
|