(Закінчення. Початок у попередніх номерах «ЛВ»)
Надзвичайно популярні зображення тварин і рослин у боністиці. Приміром, на грошових купюрах Данії зображені качка гага, білка, прудка ящірка, короп, горобець, метелик.
На гульденах Голландії у вигляді водяних знаків нанесені зображення бекаса, кролика, бджоли.
На банкноті Німеччини вартістю 500 марок намальовані метелик і гусениця на листі кульбаби.
На швейцарській купюрі у 100 франків поміщена мураха – символ працьовитості.
На купюрі Естонії номіналом 100 естонських крон зображений соловей.
До 1994 р. фауна була представлена на грошах-купонах Республіки Білорусь. На купюрах різного номіналу були зображені лось, зубр, рись, вовк, заєць, бобер, ведмідь.
Канада також приділила увагу своїй фауні. На канадських доларах зображені гагара, канадська казарка, полярна сова, орел-скопа з рибою, водомороз, дрозди, сочевиці.
Грошова одиниця латиноамериканської країни Гватемали називається кетсаль. Відповідно на банкнотах присутнє зображення цього птаха.
На купюрах різного номіналу ПАР можна побачити зображення носорога, слона, леопарда, лева, буйвола. На банкноті у 100 рандів зображені зебри. А валюта Республіки Малаві називається квагга – на честь винищеного виду зебри, символу краси в Африці. На купюрі 200 квагг зображені могутні велетні – слони. На банкноті 1000 франків Центрально-Африканської Республіки – слони, жирафи й антилопи.
На банкнотах Японії – фазани і журавлі.
Чимало представників флори і фауни на доларах Сінгапуру. Там навіть були випущені дві спеціальні грошові серії: із зображенням тропічних птахів і орхідей.
На купюрі номіналом 1000 франків Нової Каледонії можна побачити кокосову пальму, оленя, чапель.
А на лицьовому боці одного з випусків банкноти номіналом 500 рупій Республіки Індонезії поміщений «портрет» орангутанга – серйозне нагадування про необхідність зберегти цю людиноподібну мавпу, що стала, як і гігантський варан з острова Комодо, зоологічним символом Індонезії, але опинилася під загрозою зникнення.
Підготувала Анна ШНЕТ
|