(Продовження.
Початок у попередньому номері)
Бабак в Україні зажив слави тварини-символа краю. Він зображений на гербах Луганської області і Міловського району, а також Луганського природного заповідника НАН України. 2007-го зображення цього гризуна викарбували на золотій монеті Національного банку України.
Лев є національним символом Англії, чорногривий лев – символ Ефіопії. А в Україні – символ міста Львова.
Слон – символ помірності, співчуття, вічності, верховної влади. У Таїланді, Камбоджі і Бірмі слон став символом родючості і злив. Йому присвячені храми і встановлені пам’ятники. Ця тварина є на гербах Гвінеї, Конго, Кот Д’Івуар (колишній Берег Слонової Кістки), Свазіленду.
Білоголовий орлан – національний символ США, 1998-го його зображення викарбували на 25-центовій монеті.
Окапі – символ Заїру. Ця тварина, родич жирафи, в невеликій кількості мешкає в густих і важкодоступних екваторіальних лісах басейну річки Конго. Перші європейці, які бачили окапі, називали його «лісовим конем».
Бобер – символ Канади. У 17-18 ст. у Європі була мода на боброве хутро. Канада в цей час славилася величезною кількістю цього цінного хутрового звіра. Мисливці за бобром таким чином освоїли величезні території країни.
Півень – символ Франції. У нас це викликає усмішку, а французи пишаються цим, адже вони вважають себе нащадками галлів, народу, який заселяв територію сучасної Франції в часи Римської імперії. Слово «галл» латинською звучить так само, як і півень – «gall».
На гербах Бурунді, Габону, Малаві, Сомалі – леопард, а на гербі американської Гайани – ягуар.
Могутній тигр вабить зір на гербі Малайзії.
(Продовження у наступному номері)
Підготувала Анна ШНЕТ
|