З давніх-давен людина тісно пов’язана з тваринами. Без них ми не уявляємо свого життя: підгодовуємо хвостатих безхатченків, ходимо у зоопарки та заводимо тваринок удома. Так, поступово у побут увійшов вислів «брати наші менші».
Народи світу тисячоліттями складали повір’я, байки, казки та легенди, героями яких неодмінно були тварини. Згодом вони увійшли в різні релігійні вірування, а деякі потрапили у розряд священних.
Тварини стали алхімічними, духовними та моральними символами. У багатьох країнах народні улюбленці стали ознаками нації чи держави, а їхні зображення майорять на прапорах і гербах.
Ознайомимо вас із деякими.
Панда – символ доброти, спокою, розміреності. У 1961 р. зображення панди стало символом Всесвітнього фонду дикої природи (WWF). Вона є національним символом Китаю.
Кондор є національним символом одночасно кількох південноамериканських країн: Чилі, Аргентини, Болівії, Еквадору, Перу та Колумбії. Кондор вважається найбільшим літаючим птахом Західної півкулі. Розмах крил – 2,7- 3,1 м, вага 11-15 кг. Занесений у Міжнародну Червону книгу.
Кенгуру – символ Австралії. Зображення цієї тварини можна побачити на Державному гербі країни, у паспортах громадян Австралії. Також на гербі цієї країни присутній страус ему і чорний лебідь.
На гербі держави Папуа Нова Гвінея зображена райська птиця, Судану – птах-секретар, а Уганди – вінценосний журавель.
Колібрі – символ маленької держави в Центральній Америці – Республіки Тринідад і Тобаго.
Дельфін символізує любов, старанність, швидкість. Зображення цієї тварини є символом Криму та Мальти.
Білка – символ Гельсінкі, а також ця тваринка зображена на гербі та прапорі українського м. Ківерці, що на Волині.
(Продовження у наступному номері)
Підготувала Анна ШНЕТ
|