У новоствореному Ківерцівському районному краєзнавчому музеї Волинської області відбулася виставка картин. Серед представлених – праця художників, які вже експонували свої твори на виставках різних рівнів в Україні, та художників-аматорів. Ініціатором і організатором проведення став директор музею Степан Войчик.
Випускник біологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка Василь Фурс малює з дитинства, надає перевагу зображенням краєвидів Волині. Його талант як художника-аматора здивував глядачів виставки пейзажами рідного краю. Яскравим, контрастним, виразним, витонченим стилем. Вони дивувалися тому, як тонко, вміло художник зумів виокремити місце для написання пейзажів.
– Свої роботи присвячую рідному краю, місці, де народився і живу, – каже, представляючи свої картини, ще один місцевий художник-аматор Андрій Бутинець. – Пишу про те, як люди живуть у гармонії з природою та Богом.
Андрій Максимович розповідає, що картини почав творити з 2009 р. – після важкої хвороби серця. Його дружина, надійна супутниця життя, знаючи трудолюбиву вдачу чоловіка, який ніколи не сидів без діла, порекомендувала після перенесеної біди згадати, чим чоловік захоплювався в дитячі та юнацькі роки. А це було малювання олівцем.
– Довелося спочатку освоювати художню майстерність, – розповідає митець. – Розпочав з олівця і поступово пройшов усі ступені художньої справи. Зупинився на писанні картин олійними фарбами на полотні.
Художник створив близько 300 картин, із яких багато сьогодні – у Польщі, окремі твори поїхали у Португалію, є й у Росії, США.
Головна тематика творів митця – релігійна. У с. Веснянка Ківерцівського р-ну будується церква. Шість ікон для цього храму написав Андрій Бутинець. Також написав ікону в церкву с. Озеро, де минуло його дитинство. Полотно під назвою «Храм над озером» художник подарував настоятелеві цієї церкви.
Зупиняючись біля художніх полотен та виробів із дерева, вглядаємося у твори Віктора Сороки, жителя с. Липне. Пан Віктор – різьбяр по дереву та художник оформлювач. Віктор Сорока показав себе талановитим пейзажистом у доброму старому стилі писання полотен. Тут і ліс, і поля, і болота, водойми і річки, і рельєфи місцевості, і сільські пейзажі…
А ось – петриківський розпис Любові Мельник із с. Домашів. Тонкі різнобарвні композиції квітів і птахів, своєрідне бачення рослин у формі незвичайної краси – як одне ціле. Не кожному художнику-аматору дається цей стиль. Людина повинна бути доброю, чесною і розумною, зі світлими казковими думками та почуттями.
Дуже цікаві та загадкові роботи Ірини Сардак-Бондарук – уродженки м. Ківерці – відомі далеко за межам Волині. Виставлялись її твори й у Польщі.
А ось – зовсім молодий художник. Богдан Чайка – учень 11 класу Ківерцівської районної гімназії. Його перша виставка відбулася саме тут. Талант до малювання хлопець розвиває у художній студії під керівництвом члена спілки дизайнерів України Стапана Кузьмича. Богдан – неодноразовий переможець та лауреат міських, районних, обласних і всеукраїнських творчих виставок. Стиль його писання – суперреалізм. Бачимо різнопланові роботи: від натюрмортів і до відображення реалій сучасного тривожного життя.
Молода талановита ківерчанка Оксана Чміль показала свої картини, які не вписуються у формат інших напрямків творчості художників, але є новою, сміливою та рішучою формою вираження молодої майстрині.
Валерій ПНЕВСЬКИЙ
Фото автора
|