Для пухнастих мешканців вод, лісів і полів настав клопіткий час. Але найбільше турбот випадає на долю бобрових сімей: і житло треба підготувати як слід, і запастися кормом на весь холодний період.
Основний зимовий корм – осики, тому і селяться бобри там, де їх найбільше. Коли звір валить дерево, воно завжди падає вершиною до води. Тоді він відгризає гілки, «розпилює» стовбур на окремі шматки і сплавляє їх до підводних комор, які влаштовує під нависаючими козирками берега. Цікаво, що бобри дуже точно розраховують техніку валки лісу.
Будівництво греблі починається ще влітку, коли з’являється приплід, а вже на зиму її облаштовують, адже взимку бобри ведуть підземний спосіб життя. Гребля підіймає рівень води, і боброва сім’я може вільно пересуватися під водою. Готуючись до зими, звірята з боків основної греблі зводять бічні крила, а центральну частину надбудовують. І в архітектуру хатки бобри вносять деякі зміни: прокопують вентиляційний хід. Це своєрідна нора, яка йде від житла до поверхні землі.
Ось і виходить, що ні в кого з лісових мешканців не буває стільки клопоту і турбот, як у бобра.
Підготувала Анна ШНЕТ
Фото із сайта kremgory.at.ua
|