Головне меню
Рубрики
Анонси [29]
Колонка редактора [23]
На часі [25]
Еко [14]
Людина [24]
Актуальне інтерв’ю [12]
Світ без кордонів [7]
Резонанс [6]
Сторінки історії [17]
Глибинка [10]
Природа і ми [33]
Мисливство [13]
Рибальство [9]
Світ тварин [9]
Наш фотоконкурс [13]
Зі світу по нитці [4]
Хобі [17]
Цілюща аптека [29]
Лісова книгарня [9]
Цікаво [53]
Нотатки натураліста [161]
Світ очима дитини [20]
Лісовичок [31]
На замітку [18]
У світі пернатих [15]
Подорожуємо разом [29]
Психіка людина і проблеми лісівництва [10]
Новини [101]
Світ рослин [6]
Роздуми [9]
До теми [9]
Традиції та сьогодення [16]
До ювілею [7]
Статистика
Главная » 2013 » Жовтень » 18 » Ой, на тому ярмарку...
13:02
Ой, на тому ярмарку...

Хоч ярмаркую майже щороку, проте кожного разу знаходжу щось нове для себе – дуже полюбляю народний колорит, веселощі та різноманітні вироби майстрів. А тому, щойно випала нагода потрапити до Великих Сорочинців, одразу полишила всі справи – й нумо гуляти! 


Гуде-веселиться Національний Сорочин­ський ярмарок на Полтавщині. Про його розмахи вже не одне століття знають далеко не лише за межами області, а й України. Оспіваний свого часу Гоголем, ярмарок і нині збирає чимало гостей. «Дорога, верст за десять до містечка Сорочинців кипіла народом, який поспішав із усіх навколишніх і далеких хуторів на ярмарок», – писав Микола Гоголь. З тих часів багато змінилося, проте ярмарок зберіг свої традиції. 
Свій початок Сорочинський ярмарок бере з другої половини XVII ст., коли він був відомий як велике торжище. Відновлення його у 1966 р. дало можливість продовжити ті підвалини, що були закладені, зберегти і розвинути народні традиції, залучити товаровиробників до участі у торгах.
Сьогодні, поринувши у ярмаркову атмосферу, можна переміститися на кілька століть у минуле: зустріти Миколу Васильовича Гоголя (і не одного!), справжніх волів, Чорта, козаків, та безліч люду у народному вбранні. Тут діє справжній спектакль під відкритим небом, де важко розібратися, хто артист, хто продавець, а хто глядач. Територія ярмарку поділена на сектори. Так, у секторі промислових підприємств розміщені різноманітні експозиції представників усіх областей України та закордону. В секторі сільськогосподарської виставки представлені кращі досягнення в цій сфері. Багатогранна торгівля зосереджена серед приватних підприємців, а понад 30 кафе і ресторанів української, грузинської, вірменської, азербайджанської, узбецької та інших національних кухонь нагодують усіх охочих смачною і корисною їжею та нададуть можливість скуштувати напої з багатьох країн світу. В етнографічній території є відтворені чи реконструйовані будинки сільських жителів України XVIII-XIX ст., у кожному з яких розташований відкритий для всіх етнографічний міні-музей. В експозиціях цих храмів історичної спадщини представлені меблі, посуд, одяг та інші побутові артефакти тієї чи іншої епохи, що відтворюють життя українців у певний історичний період.
Розмаїття товарів вражає: від харчів, одягу, робіт народних умільців – до автомобілів та важкої техніки. Як завжди, радує містечко майстрів – розписані глечики та горщики, сувеніри з кераміки, деревини, соломи, яскраві вишиванки, візерунчасті килими, гобелени й обереги, різнокольорові віночки та прикраси для жінок. Словом, чого душа бажає.


А ще на ярмарку завжди весело. Тут ніхто не засумує, бо на території розташовано п’ять сцен, кожна з яких звучить уже з десятої години ранку і до темна. Там постійно виступають мистецькі колективи та окремі виконавці: як професійні, так і самодіяльні. Також проводять конкурсну програму Фестивалю народної творчості та святкують день народження іменинники. А на численних майстер-класах здобувають навички народних мистецтв усі охочі.
Щороку Сорочинський ярмарок відвідують сотні тисяч не лише українців, а й іноземців. Адже тут – атмосфера справжнього свята. Сюди хочеться поринути знову й знову, тому вже з нетерпінням чекаю наступного року, щоб вкотре вирушити на веселе торжище.


Лілія ГНАТЕНКО, Полтавська обл.
Фото автора

Категория: Традиції та сьогодення | Просмотров: 530 | Добавил: Live | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Свіжий номер ЛВ
Читайте українське
Архів ЛВ
Календар
«  Жовтень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031