– Людям потрібна врегульована система управління, – підкреслив Борис Петрович на початку доповіді, – у якій вони повинні знати свої права та обов’язки чиновника. Таким чин ом можна формувати демократичні засади суспільства. До речі, за багатьма показниками Волинь сьогодні стоїть приблизно на тому ж рівні, що й Польща та Словенія.
Загалом програму реалізовують у багатьох суспільно важливих напрямках. Зокрема у підвищенні соціальних стандартів, соціальному захисті інвалідів та громадян, постраждалих внаслідок ЧАЕС, пенсійному забезпеченні, монетаризації пільг, активізації будівництва житла, сферах культури, освіти, спорту, медичних послуг. Позитивні зрушення також відбуваються у веденні сільського господарства (наприклад, за січень 2013-го динаміка виробництва сільськогосподарської продукції перемістила Волинь на третю сходинку в Україні), земельних питаннях, ціновій ситуації, конкурентоспроможності області тощо.
– У сфері лісової галузі – теж відчутні позитивні зміни, – каже керівник виконавчої гілки влади області. – Узяти до прикладу хоча би дороги. За останні три роки збудували та відремонтували у 20 разів більше доріг, ніж за попередні 10! Порівняння вражає, погодьтеся. Цифра, що називаю, стосується державних, комунальних та лісових доріг.
– За ці три роки на Волині побудували 204 кілометри лісових доріг, – продовжує Борис Клімчук.
Звернув увагу голова облдержадміністрації і на заходи для покращення функціонування меліоративної системи Волині. У 2011 році Кабінет Міністрів України вперше виділив для області кошти на проведення заходів щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій. Побудували захисні дамби у смт Любешів та с. Любязь. У наступному – 2012-му – на продовження протипаводкових заходів Волинь отримала гроші, за які відремонтували майже сто кілометрів внутрішньогосподарських меліоративних та 60 км лісових каналів. Тоді ж відновили 20 км русел річок Прип’ять, Вижівка, Осина.
Не менш продуктивні зміни відбулися за останні три роки і у сфері енергозбереження. Борис Петрович зокрема наголосив на важливості та практичній можливості енергоощадних технологій, які активно впроваджують на Волині.
В області за цей період замінили майже 120 одиниць котельного обладнання, серед яких є твердопаливні, газоспоживаючі та електрокотли, – всі вони встановлені у закладах бюджетної сфери. До речі, на оновлення котельного господарства у волинських селах спрямували приблизно 10 млн грн. Нині цей проект реалізовується у 91 селі.
Тетяна САСЮК
Фото автора