Зоопарк Сан-Дієго (США)
Відомий завдяки внеску у збереження, захист і демонстрацію тварин та рослин з усього світу. Він займає територію 40 га і є домом для більше чотирьох тисяч особин восьмиста видів тварин: рідкісних і тих, які перебувають під загрозою зникнення.
Зоопарк відомий через розведення великих панд. У співпраці з Сафарі Парком Сан-Дієго, площею 730 га, зоопарк забезпечує реалізацію всесвітньої програми захисту навколишнього середовища, відомої як Інститут природоохоронних досліджень при зоопарку Сан-Дієго. Ця організація працює над збереженням диких тварин, формує банк генів, бореться із захворюваннями. Зоопарк дає можливість охочим брати тварин на виховання.
Сінгапурський зоопарк
Раніше відомий під назвою Сінгапурський зоологічний сад. Він уперше відчинив двері в 1973 р. Відомий у світі свою концепцію відкритості, коли тварини відгороджують від відвідувачів тільки заповненими водою або сухими ровами. Однак від кровожерливих мешканців зоопарку глядачів захищає скло. Умови життя розроблені так, аби максимально відповідати природному середовищу існування тварин. Тут також реалізовують чимало природоохоронних проектів – таких, як програми розведення королівських кобр, білих носорогів і орангутангів. Зоопарк керує Фондом охорони заповідників Сінгапуру, який працює над захистом природних місць існування.
Честерський зоопарк
Британський Честерський зоопарк відкрився в 1931 р. завдяки діяльності любителя тварин Джорджа Мотершеда. Ще дитиною1903-го він відвідав Манчестерський зоопарк і був вражений сирими та темними умовами, в яких жили тварини. Честерський звіринець розробили як сучасне місце, створене відповідно до тільки сформованих європейських традицій із використанням ровів, які відокремлюють тварин від відвідувачів, а також із великим простором для утримання. З часів Мотершеда зоопарк продовжує сприяти добробуту своїх мешканців шляхом реалізації низки природоохоронних програм і проектів із розведення видів. Сьогодні зоопарк площею 45 га є домом для більш ніж 8000 тварин, і на його території розміщені сади, удостоєні багатьох нагород.
Зоопарк Таронга (Сідней)
Відкрився 1916 р. Він і сьогодні є домом більше 2600 тварин та 340 видів. У 2000-му в зоопарку почалася реконструкція вартістю 250 млн дол. США, під час якої з Таїланду привезли 5 азіатських слонів для програми розведення. У 2009-му зоопарк набув популярності, ставши першим в Австралії місцем народження слона. Австралійське природоохоронне співтовариство Таронга працює над збереженням видів тварин, реалізуючи також кілька проектів із розведення. Нещодавно зоопарк помістив 500 яєць яскравої несправжньої жаби в дику природу в Національному парку Косцюшко.
Зоопарк Преторії
Заснований у 1889 р., найбільший у Південній Африці. Зоопарк пишається розмаїттям мешканців, у тому числі «3117 представників 209 видів ссавців, 1358 представників 202 видів птахів, 3871 представник 190 видів риб, 388 представників 4 видів безхребетних, 309 представників 93 видів рептилій і 44 представники 7 видів амфібій». Зоопарк є партнером Національного дослідницького фонду.
Бронкський зоопарк (Нью-Йорк)
Вперше відчинив свої двері 1899 р. – після того, як Фордхемський університет продав землю місту з умовою, що її використають для цілей зоопарку. Сьогодні його площа – 110 га. Він один із найбільших міських звіринців світу. Це одна з чотирьох організацій, які входять до Товариства збереження дикої природи, на його території мешкає більше 4000 тварин. Зоопарк реалізовує чимало програм для покращення життя тварин, спрямованих на сприяння природним інстинктам його мешканців. Крім того, цей зоопарк працює над збереженням генетичних відмінностей популяцій на своїй території і в дикій природі.
Берлінський зоопарк
Почав працювати 1844-го, ставши першим закладом подібного типу в Німеччині. Лише 91 тварина пережила руйнування внаслідок ІІ Світової війни. Проте зоопарк буквально відродився з попелу і є одним із найбільших у світі. У ньому мешкає близько 14 000 тварин і 1400 видів. Зоопарк також реалізовує ряд природоохоронних програм, у тому числі – співробітництво з WWF у сфері збереження природних середовищ існування в Європі та за її межами, а також захисту рідкісних видів.
Підготувала Анна ШНЕТ
Фото із сайта eco-live.com.ua
|