Головне меню
Рубрики
Анонси [29]
Колонка редактора [23]
На часі [25]
Еко [14]
Людина [24]
Актуальне інтерв’ю [12]
Світ без кордонів [7]
Резонанс [6]
Сторінки історії [17]
Глибинка [10]
Природа і ми [33]
Мисливство [13]
Рибальство [9]
Світ тварин [9]
Наш фотоконкурс [13]
Зі світу по нитці [4]
Хобі [17]
Цілюща аптека [29]
Лісова книгарня [9]
Цікаво [53]
Нотатки натураліста [161]
Світ очима дитини [20]
Лісовичок [31]
На замітку [18]
У світі пернатих [15]
Подорожуємо разом [29]
Психіка людина і проблеми лісівництва [10]
Новини [101]
Світ рослин [6]
Роздуми [9]
До теми [9]
Традиції та сьогодення [16]
До ювілею [7]
Статистика
Главная » 2015 » Березень » 17 » Єгер
21:12
Єгер

Вони дужі й витривалі. На роботі їм не загрожує ні рутина, ні нудьга. Спекотного літа ці люди не потребують кондиціонерів, а взимку – теплих кабінетів. Вони не їдуть відпочивати, бо найкраще відновлюють сили на роботі. Мова піде про єгерів. Їхня професія така ж давня, як і саме полювання (єгер – від нім. іадег – «мисливець»). І, на відміну від інших, зазнала не таких уже й великих змін: одними з головних вимог до її представників упродовж століть залишаються уміння «читати» сліди на снігу і землі, помічати найменші зміни в поведінці тварин і птахів. Решта – справа нехитра, хоч і потребує певних навичок: здійснювати облік тварин та пернатих, оберігати мисливське угіддя від браконьєрів, споруджувати годівниці та солонці... Щоправда, останнім часом у єгерів з’явився новий обов’язок: догодити клієнту.

Єгер – це спеціаліст-мисливець, який охороняє мисливські угіддя, доглядає тварин у заповідниках і мисливських господарствах, веде облік фауни та керує полюванням.
Характер роботи
Передусім, на своїх угіддях єгер є першим господарем. Тобто на своїй території він повинен доглядати за звіром, стежити за полюванням у контрольних або заборонених місцях. Робота єгеря також полягає в заготівлі кормів та підгодівлі кабанів, лосів і інших диких тварин. Під час голодування вони можуть завдати шкоди людині або посівам. Селекційне видалення із популяції хворих і агресивних тварин також здійснюється єгерями. Єгер не лише веде контроль популяцій диких тварин, його робота ще полягає в боротьбі з браконьєрами. Він перевіряє ліцензії у людей, котрі приїхали на полювання. Організовує безпечну і зручну обстановку для мисливців, включаючи ночівлю та ін. Допомагає вигнати і відстрелити звіра.
Умови роботи
Про комфорт у роботі єгеря не може бути і мови. Це робота, в основному, на лоні природи, на свіжому повітрі. Єгер здійснює покладені на нього обов’язки на території свого мисливського господарства, заповідника, єгерського обходу, відтворювальної ділянки і т. д. (точні координати, місцезнаходження, площа підвідомчої території визначені в трудовому договорі). Як правило, чіткого графіка роботи не буває – щодня з’являються нові справи, які треба робити в різний час.
Єгер повинен знати: основи біології мисливських тварин; правила і терміни полювання; положення про єгерський обхід, заказник, мисливське господарство, мисливську дільницю; нормативні документи з ведення мисливського господарства; місця перебування і скупчення диких тварин; місця вирощування кормових посівів та посадок захисних рослин; способи обліку і добування диких тварин; правила тренування і використання мисливських собак; порядок здійснення заходів з охорони та відтворення диких тварин; способи первинного оброблення та консервування продукції полювання; способи боротьби зі шкідливими тваринами; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії, пожежної безпеки, правові знання та основи галузевої економіки.
Повинен уміти: проводити догляд та охорону диких тварин від браконьєрства в закріпленому обході; заготовляти корми і підгодовувати тварин; вести облік запасів кормів; складати протоколи на порушників правил полювання; знищувати шкідливих звірів; вести реєстрацію мисливців; брати участь в організації і проведенні індивідуальних та колективних полювань; відстрілювати та відловлювати диких тварин; виконувати первинне оброблення (знекровлення, нутрування), консервування і здавання добутої дичини відповідно до чинних стандартів і технічних умов; прокладати мисливські доріжки, стежки, обладнувати бази; перевіряти зброю, боєприпаси, пастки та інші знаряддя лову, інвентар, устаткування; установлювати самоловні пристрої; брати участь у проведенні обліку чисельності диких тварин; провадити роз’яснювальну роботу серед мисливців та місцевого населення щодо охорони, відтворення і раціонального використання державного мисливського фонду та правил полювання. 
Медичні обмеження
Серцево-судинні захворювання; порушення функцій опорно-рухового апарату; зниження гостроти зору і слуху; хвороби, пов’язані з втратою свідомості.
Вимоги до індивідуально-психологічних особливостей
Професія єгеря серйозна і вимагає від людини не тільки хорошої підготовки, а й знання біології звірів і птахів; законів і нормативних актів про відстріл і вилов дичини; правил полювання; технології і організації лісогосподарських промислів.
Вимоги до спеціаліста: любов до природи; фізична витривалість; увага; гострота зору і слуху; швидкість реакції; сумлінність; мобільність і готовність до ненормованого робочого дня; винахідливість; сміливість; рішучість.
Освітня підготовка
Професію можна здобути у професійно-технічному навчальному закладі.
Споріднені професії:
Мисливствознавець, лісник, робітник фермерського господарства, тваринник, кролівник, собаківник, чабан, коняр, оператор із ветеринарної обробки тварин.

 

Категория: Новини | Просмотров: 629 | Добавил: Live | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Свіжий номер ЛВ
Читайте українське
Архів ЛВ
Календар
«  Березень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031