Вальник лісу – одна з найважчих професій у світі. Хоча й небезпечна ця робота настільки ж, наскільки й чоловіча. У всіх світових рейтингах саме професія вальника лісу у «топах» за кількістю загиблих і травмованих.
Звісно, сьогодні робота вальників лісу багато у чому автоматизована. Валити і пакувати дерева можуть машини. Хоча навіть у найсучасніших умовах завжди знайдеться місце для лісоруба.
І хоча звуки удару сокир на лісозаготівлі вже почуєш нечасто – все більше бензопили – набагато легшою робота не стала. Небезпека чекає на кожному кроці – це і гілки, що намагаються вибити око або розсікти обличчя, і важкезні стовбури, які можуть упасти прямо
... Читати далі »
Я ніколи тут не бувала. Навіть не знала про існування цього неймовірного місця. Можливо, недаремно потрапила сюди саме перед Великоднем. Адже це – своєрідний шлях Ісуса на Голгофу. Тут увіковічнений кожен його крок із хрестом на плечах. Кожне падіння і підняття, кожен момент болю і ті, хто цей біль розділив із Сином Божим. Пройдімо цими дивовижними стежками разом.
Отож, ми у селі Рукомиш Бучацького району Тернопільської області. Зовсім поруч тече річка Стрипа. Саме серед цих мальовничих краєвидів розташувався скельний монастир із дивовижними печерами. Напис свідчить, що Печерний монастир Св. Онуфрія тут був уже у ХІІІ ст. Кажуть, якщо відійти подалі від річки і поглянут
... Читати далі »
Сучасне життя пропонує безліч можливостей та бажань. Провідне місце серед них займають подорожі. Хто не прагне податися в мандри? Напевно, таких обмаль. Дедалі частіше чую про мрії людей: хочу подорожувати, побувати там-то, побачити те-то, сфотографуватися на фоні того-то чи знайти райське місце на Землі, де все добре і нема проблем… У кожного – своя мета і бачення сенсу мандрівок. Однак існують інші, більш глибинні мотивації для руху в незвідане.
У передпасхальні дні спілкувалися вже з лучанкою із Криму Оксаною Москаленко про духовний аспект подорожей, красу, наповненість, багатство природи у частинці Землі – острові Балі, де співрозмовниця прожила пів
... Читати далі »
Занзібарський леопард (Panthera pardus aAdersi) (1996) – ще недавно жив на архіпелазі Занзібар біля берегів Танзанії. У місцевих жителів існувало повір’я, що леопарди – це домашні тварини відьом. Тому ці істоти стали жертвою безжального полювання. Влада спочатку навіть заохочувала знищувати їх. У середині 90-х танзанці схаменулись і зробили спробу зберегти леопардів, однак було пізно.
Пооулі (Melamprosops phaeosoma) (2004) – цей вид птахів, який мешкав на південно-західному схилі вулкана Халеакала острова Мауї (Гаваї), був відкритий лише в 1970 р. У 1997-му нараховувалося лише три особи цього виду, а через 7 років його вважали зниклим. Причиною вчені називають зміну природного середовища проживання, хвороби та хижаків, а також зниження раціону харчування (улюбленою їжею ці
... Читати далі »
Протягом останніх восьми років представники Кінологічної Спілки України проводять на Волині активну роботу у галузі собаківництва. Однак іще десять років тому про таку сферу діяльності, як кінологія, у цьому краї взагалі мало хто знав. Виведення різних порід собак, їх дресирування, участь домашніх улюбленців у різних змаганнях як на території України, так і за кордоном, – усе це вже давно стало звичною справою сьогодення. Однак незвичним є те, наскільки умілими, талановитими можуть бути підопічні під наглядом та вихованням їхніх господарів.
Відтак нещодавно у Луцьку представники Волинського обласного осередку Кінологічної Спілки України «Маршал» проводили національну виставку собак. Протягом двох днів у заході взяли участь 961 пес 87 різних порід. ... Читати далі »